Dernek Başkanı ve Konak Belediye Meclis Üyesi Birol Özkardeşler mesajda şu ifadelere yer verdi "Büyük Zaferin 101.yılını kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk uzun yıllardır savaşmaktan yorgun düşmüş umutsuzluk ve çaresizlik içinde bulunan Türk Milletini tüm olumsuz koşullara karşın bir araya getirerek yeni bir devlet kurmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece Anadolu insanının değil bu coğrafyada bulunan diğer mazlum milletlerinde hamisi olmuştur.

19 Mayıs 1919 tarihinde görevden vazife çıkaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk kurtuluşun yine milletin azim ve kararlılığı ile mümkün olacağı kanaatine varmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları yedi düveli dize getirerek emperyalist güçlerin oyunlarını bozmuş ,başı eğik Anadolu insanını haklı ve onurlu günlerine tekrar kavuşturmuş, siyasi ve sosyal alanda yaptığı devrimlerle modern Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kurmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti'ni 101 yıl önceki aynı azim ve kararlılıkla daha ileriye taşımak için daha çok çalışacağız.30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101.yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.

İzmir'de hava gösterileri son gününde de ilgiyle izlendi İzmir'de hava gösterileri son gününde de ilgiyle izlendi

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Resmi Tatil mi? İşte Detaylı Bilgi ve Tören Programı 

Kaynak: BÜLTEN