Şehir merkezine uzak olan ve branş kadrosu bulunmayan ilçe hastanelerinde ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerinin giderilmesi amacıyla başlatılan uygulamayla Giresun şehir merkezine yaklaşık 2,5 saat uzaklıktaki Alucra ilçesinde, Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut başkanlığındaki; Çocuk Sağlığı, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Göz Hastalıkları, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Radyoloji, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı, Kadın Doğum ve Kardiyoloji branşlarından oluşan heyetle toplamda 375 vatandaşın muayene ve tetkikleri yapılarak tedavileri sağlandı.

Uzmanlardan uyuz tedavisi uyarısı Uzmanlardan uyuz tedavisi uyarısı

Proje kapsamında 35 çocuk, 44 fizik, 102 göz, 51 beyin cerrahi, 9 radyoloji, 26 çocuk psikiyatri, 24 kadın doğum, 70 kardiyoloji ve 14 dahiliye olmak üzere toplam 375 muayene gerçekleştirildi.

Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut, projeye destek veren tüm hekimlere teşekkür ederken yaptığı açıklamada, “İlk uygulamamızı geçen ay Çamoluk ilçemizde yapmıştık, şimdi ise ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerini Alucra ilçemizdeki hastalarımızın ayağına taşıdık. İlimizin her noktasındaki hastalarımıza nitelikli hizmet sunma gayesiyle başlattığımız bu projemizi daha ileriye taşıyarak vatandaşlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaya devam edeceğiz. Projeye büyük bir özveri ve fedakarlıkla katkı sağlayan tüm hekimlerimize, projemizin koordinasyonunda destek sağlayan Alucra İlçe Devlet Hastanesi Başhekimimiz Uzm. Dr. Eyüp Ertunç Kuruşçuoğlu, İdari ve Mali İşler Müdürü Aytekin Turan ile tüm hastane çalışanlarına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA