TENZİLE AŞÇI/ÖZEL HABER

İzmirli esnafın neşe kaynağı: Papağan İzmirli esnafın neşe kaynağı: Papağan

Türkiye uzun süredir ekonomik krizle mücadele ederken iğneden ipliğe her ürüne art arda yapılan zamlar vatandaşın belini büktü.

Ekonomik krizin gölgesinde seçimlere gidilirken geçtiğimiz günlerde, 2022 yılı içerisinde 3 kez zamlanan gevrek ve boyoza bir zam daha gelmişti.

Gevrek ve boyoz zammının ardından gözler ekmeğe çevrildi ve zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.

Konuya ilişkin İlKSES’e konuşan İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclis üyesi ve Ekmek ve Unlu Mamuller Komitesi üyesi Hüseyin Sağır, üretim mamullerine zammı işaret ederken, İzmir Fırıncılar Odası Başkanı Kemal Sırtı ise seçimi işaret etti.

GÜNDEMİMİZDE EKMEĞE ZAM YOK

Hüseyin Sağır, “Şu anda gündemimizde ekmeğe bir zam yok. Ekmeğe zam olması için gerekçe artışlarımız olmadı. Un, akaryakıt ve doğalgaz fiyatları bu şekilde devam ederse bir fiyat artışı olmaz. Zaten şu anda bizim gündemimizde ekmeğe bir zam yok” ifadelerini kullandı.

SEÇİMİ İŞARET ETTİ

Fırıncılar Odası Sırtı ise, mevcutta gündemlerinde zam olmadığını ancak konuya ilişkin net ifadeler kullanamayacağını söyledi. Üretim malları konusunda önlerini göremediklerinin altını çizen Sırtı, seçimleri ve sonrasını işaret etti.

zam