Aslında mutluluğu, insanların en temel isteklerinden biri olarak tanımlayabiliriz. Ama artık günümüzde yaşamın hızı ve karmaşıklığı içinde kendimizi sık sık sorgulayabiliyoruz. İşte tam bu sırada “Gerçekten mutlu muyuz?” sorusu akıllarda soru işareti oluşturuyor…

Hayatımızda çeşitli mutluluk unsurları var diyebiliriz bunlar; geçici mutluluklar ve gerçek anlamda içgüdüsel bir mutluluk hissi olarak adlandırabiliriz.

Şöyle ki, içgüdüsel mutlulukta, kişinin kendini tanımaya zaman ayırması, hobilerine vakit ayırması, kişisel gelişimi ve başkalarına yardım etmesi gibi örnekler kişide mutluluğun temellerini oluşturur.

Geçici mutluluklar ise, kişinin mal varlığı, kariyer başarısı veya o an keyif veren deneyimler olarak adlandırılabilir.

Gerçek mutlulukta sürekli kalmak adına attığımız adımları devam ettirebiliriz. Örneğin ,yeni aktiviteler edinmek, doğayla iç içe olup sakinleşmek, spor yapmak, günlük tutmak insanın iç huzurunu arttırmaya gerçek mutluluğa adım atılmasına yardımcı olabilir.

Sonuç olarak bu hayatta kendimizi çok sevmeli ve her zaman gerçek mutluluğu hayatımızın her anında ne olursa olsun yakalamalıyız…