TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

UEDAŞ açıkladı | 30 Mayıs Bursa'da elektrik kesintisi | Hangi mahalleler etkilenecek? 30 Mayıs 2024 Perşembe

Bursa'da elektrik kesintisiyle ilgili merak edilenler arasında 30 Mayıs 2024 Perşembe günü için planlanan kesinti var. Vatandaşlar, elektriklerin ne zaman geleceğini ve hangi bölgelerin etkileneceğini araştırıyor. 30 Mayıs 2024 Perşembe günü Bursa'da hangi ilçe ve mahallelerde kesintinin olacağına dair detaylar burada bulunabilir.

Haber Giriş Tarihi: 29.05.2024 12:06
Haber Güncellenme Tarihi: 29.05.2024 12:06
Kaynak: HABER MERKEZİ
UEDAŞ açıkladı | 30 Mayıs Bursa'da elektrik kesintisi | Hangi mahalleler etkilenecek? 30 Mayıs 2024 Perşembe

UEDAŞ elektrik kesintisi listesi! Bursa'da elektrik ne zaman gelecek? 30 Mayıs 2024 Perşembe günü Bursa'nın farklı ilçelerinde elektrik kesintileri yaşanacak. 30 Mayıs 2024 Perşembe günü Bursa'nın hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak? Peki, Bursa elektrik kesintisi kaç saat sürecek? Bursa elektrik kesintisi ve detayları…

Elektrik kesintisi yüzünden mağduriyet yaşayan vatandaşlar Bursa'da elektriklerin ne zaman geleceği ile ilgili Bursa elektrik kesintisi ve UEDAŞ elektrik kesintisi listesi araştırmaları yapıyor. UEDAŞ Elektrik Dağıtım şirketinden yapılan açıklamaya göre 30 Mayıs 2024 Perşembe günü Bursa'nın bazı ilçelerinde farklı sürelerde elektrik kesintileri yaşanacak. İşte Bursa'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler ve Bursa'da elektrik kesintisi yaşanacak mahalleler. Bursa'da hangi ilçelerde elektrik kesilecek, Bursa'ya elektrik ne zaman gelecek? İşte detaylar haberimizde!

Bursa Karacabey’de elektrik kesintisi

16:30-17:00

DAĞKADI Mah.

Bursa Orhangazi’de elektrik kesintisi

14:00-18:00

D.S.İ.KANAL YOLU 2 NOLU, D.S.İ.SAĞ KANAL YOLU, SIRA MEŞELER YOLU, TURİST YOLU, D.S.İ.KANAL YOLU 1 NOLU MURADİYE Mh.

Bursa Yenişehir’de elektrik kesintisi

13:00-16:00

PAPATYA PAPATYA Mah., GÜNECE GÜNECE Mahallesi., GÖKÇESU GÖKÇESU Mahallesi., MAHMUDİYE MAHMUDİYE Mah.

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDİR?

Elektrik kesintisi nedenlerinden biri olan elektrik arızası, elektriğin son tüketiciye ulaşmasını sağlayan iletim hatlarında olabileceği gibi, evlerin, dükkanların veya işletme alanlarının elektrik tesisatında meydana gelebilir. Tüketicilerin elektrik arızasının planlı olup olmadığını bilmesi hazırlıklı olması açısından önemlidir.

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDEN OLUR?

Elektrik kesintileri genellikle planlı yapılır. Ancak bazen elektrik kesintileri çalışma ve arıza sebebiyle de gerçekleşebilir. Elektrik kesintileri ilinizin bağlı bulunduğu elektrik şirketi tarafından duyurulur. Ancak bir duyuru yapılmadıysa ilinizin bağlı olduğu elektrik şirketini, arayıp kesintinin nedenini sorabilirsiniz.

ELEKTRİK KESİLİNCE NE YAPILIR?

Elektrik kesintileri planlı olduğu ve çoğunlukla önceden bilindiği için önlem almak hayatınızın kolaylaşması açısından faydalı olacaktır. Elektrik kesildiğinde evde ve iş yerlerinde elektrikle kullanılan aletler konusunda dikkatli olmak, kontrol etmek gerekir. Özellikle elektrikle devamlılığını sağlayan büyük iş yerleri, fabrika ve atölyelerde ise ekstra güç tarzında daha farklı bir çözüm üretmek önemli olacaktır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.