TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2024 11:23
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2024 11:23
Kaynak: BÜLTEN
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Artıları Nelerdir?

Söz konusu sağlık olduğunda, kapsamlı bir hizmet almak oldukça önemlidir. Ancak özel sağlık hizmetlerinin yüksek maliyetleri, bu ihtiyacı her zaman karşılamayı zorlaştırabilir. İşte tamamlayıcı sağlık sigortası poliçeleri, bu durumlar için kapsamlı bir güvence sunar. Bu poliçeyi tercih eden kişiler, sigorta firmasının anlaşmalı olduğu hastanelerde birçok avantaja sahip olur. Tamamlayıcı sağlık sigortasının sunduğu avantajları öğrenmek isteyenler için tüm detaylar yazımızda. Öncelikle tamamlayıcı sağlık sigortasını tanımakla başlayalım.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir? 

Tamamlayıcı sağlık sigortası, özel hastanelerin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmayan sağlık hizmetleri için güvence sunar. Bu hizmet, SGK’nın belirli bir yüzde ile destek sunduğu anlaşmalı özel hastanelerde geçerlidir.  Yani tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK’nın anlaşmalı olduğu özel hastanelerde düşük ücretlerle hizmet almak mümkündür. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası poliçeleriyle birçok sağlık hizmetinde ayrıcalıklardan faydalanabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmanın Avantajları

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçeleri, birçok sağlık hizmeti ihtiyacında avantaj sunar. Bu poliçeleri tercih eden kişilerin yararlanabileceği avantajlar şunlardır:

Uygun Fiyatlı Bir Sağlık Güvencesi

Tamamlayıcı sağlık sigortası, özel sağlık sigortası hizmetlerine nazaran daha uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Özellikle uygun fiyatlı sağlık sigortası hizmeti arayanlar için bu poliçeler ideal seçenek olabilir. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortalarının belirli limitlerle sunulduğunun da altını çizmek gerekir. Bazı sigorta firmaları muayene limitleri için farklı opsiyonlar sunabilir. Bu durum, kişilere ihtiyaçlarına hitap eden ve uygun fiyatlı bir poliçe seçme imkânı tanır. Bunlara ek olarak tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerini tercih eden kişilerin aile indirimi gibi ekstra avantajlara da rastlamaları mümkün. 

Yatarak Tedavi Süreçlerinin Her Adımında Maddi Güvence

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçeleri, yatarak tedavi süreçlerinin getirdiği yüksek maliyetleri karşılar.. Bu poliçeler, ameliyat, yoğun bakım, kemoterapi ve diyaliz gibi tedavi yöntemlerini kapsar. Ayrıca, acil durumlarda da güvence sağlar. Örneğin, ambulans ile hastaneye gidilmesi gerektiğinde oluşan ambulans masrafları da tamamlayıcı sağlık sigortaları tarafından karşılanabilir.

Muayene Süreçleri İçin Zengin Teminatlar

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçeleri, muayene sürecinde gerekebilen radyoloji, MR, tomografi ve ultrason gibi tanı süreçlerini teminat altına alır.  Bu teminatlar, kişilerin ileri tanı yöntemlerini hızlı ve konforlu bir şekilde sürdürebilmeleri için oldukça değerlidir. Tüm bunlara ek olarak kapsamlı bir güvence sunan tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinde check-up gibi hizmetler de mevcut. 

Ekstra Teminatlar

Sigorta firmaları, tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerini farklı teminatlar zenginleştirerek kapsamlı bir hizmet sunar. Ek olarak tercih edilebilen teminatlarla sağlık ihtiyaçlarını yüksek oranda uygun fiyatlarla karşılamak mümkün. Örneğin diş paketi teminatı belirli limitlerle diş tedavi süreçlerini güvence altına alıyor. Oldukça masraflı olabilen diş tedavi süreçlerini güvence altına almak için bu tür paketler tercih edilebilir. 

Genel olarak incelendiğinde tamamlayıcı sağlık sigortalarının uygun fiyatlarla kapsamlı bir hizmet sunduğu söylenebilir. Yukarıdaki avantajlara ek olarak bazı sigorta poliçelerinde online muayene hizmeti gibi ayrıcalıklar da mevcut. Her an ulaşılabilir sağlık hizmeti için bu poliçeler de değerlendirilebilir.  

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.