TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar kimdir? Osman Bülent Zülfikar kaç yaşında?

İstanbul Üniversitesi rektörü Osman Bülent Zülfikar’ın okulun tüm kampüslerinde kapıların herkes için ziyarete açıldığını duyurmasıyla gündeme geldi. Peki, Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar kimdir?

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2024 12:20
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2024 12:20
Kaynak: HABER MERKEZİ
Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar kimdir? Osman Bülent Zülfikar kaç yaşında?

İstanbul Üniversitesi rektörlüğü, tüm kampüslerde kapıların herkes için ziyarete açıldığını duyurdu. Rektör Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar, dünyanın artık "duvarsız üniversite" konseptini tartıştığını belirtti. Konuyla ilgili gündeme gelen İstanbul Üniversitesi rektörü Osman Bülent Zülfikar kimdir sorusu arama motorlarında yerini aldı. İşte detaylar…

OSMAN BÜLENT ZÜLFİKAR KİMDİR?

Osman Bülent Zülfikar, 1958 yılında Bitlis'te doğan bir Türk profesördür. 1981 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 1994-1997 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı görevini üstlenmiş, 2000 yılında profesör unvanını almış ve 2004-2008 yılları arasında Bakanlar Kurulu kontenjanından YÖK üyeliğine seçilmiştir. 2012 yılında Türkiye Bilimler Akademisi üyeliğine atanmış ve Türkiye Hemofili Derneği Başkanlığı gibi önemli görevleri üstlenmiştir. 2023 yılında İstanbul Üniversitesi rektörü olarak atanmıştır.

OSMAN BÜLENT ZÜLFİKAR KAÇ YAŞINDA?

1981 doğumlu Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar, 2024 yılında 66 yaşındadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.