TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Özdilek AVM sahibi nereli? Özdilek nerede üretiliyor?

Özdilek AVM ve Özdilek Holding’e dair bilgiler merak konusu oldu. Peki Özdilek AVM kimin, Özdilek Holding ne iş yapar? İşte detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 29.11.2023 13:59
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Özdilek AVM sahibi nereli? Özdilek nerede üretiliyor?

Bursa kökenli Özdilek AVM ve Özdilek Holding’e dair bilgiler merak konusu oldu. Özdilek Holding ne iş yapar, Özdilek nerede üretiliyor gibi soruların cevabı ve daha fazlası için haberimize göz atabilirsiniz...

Özdilek Holding ne iş yapar?

Özdilek Holding ile ilgili ilk olarak iş alanlarına baktığımızda; alışveriş merkezi, iş merkezi, eğlence merkezi, enerji, ev tekstili, Ar-Ge, gıda, e-ticaret, inşaat, ithalat & ihracat, kafe & restoran, sağlıklı yaşam merkezi, perakende, sigorta, sinema, turizm, ziraat ve besi çiftliği gibi alanlar mevcut.

Özdilek nerede üretiliyor?

Peki Özdilek nerede üretiliyor? Özdilek Holding, Bursa’daki merkezinde fabrika, alışveriş merkezi ve yönetim ofislerinin elektrik ihtiyacının tamamını, ısıtma ve sıcak su ihtiyacının da yarısını Özakım Kojenerasyon Tesisleri’nde, doğal gaz yakıtını ise kullanarak kendisi üretmekte.

Özdilek Holding ait bu tesis 2001 yılında kurulmuş ve gaz tribünü ile bu ihtiyaçları karşılarken, 2011 yılında tamamen yenilenmiş, gaz motoru kojenerasyon tesisi kurularak daha etkin ve verimli hale getirilmiştir.

Bununla beraber İzmir’de bulunan, Özdilek Otel - Turizm bünyesinde bulunan Wyndham Grand İzmir Özdilek'te yer alan ve 2017’de faaliyete geçmiş olan Özakım Trijenerasyon Tesisleri, bu kompleksin elektrik ihtiyacının tamamını, ısıtma ihtiyacının yüzde 70’ini ve soğutma ihtiyacının yüzde 50’sini doğal gaz yakıtını kullanarak karşılamakta ve bu tesisin üretim hacmi ise saatte 800 kW elektrik, 800 kW ısı ve 850 kW soğutma enerjisi şeklinde.

Özdilek AVM sahibi nereli?

Özdilek AVM sahibi Hüseyin Özdilek, 1950 yılında Tokat‘ın Erbaa ilçesinde doğdu. Evli ve bir çocuk babası olan Özdilek, Özdilek Alışveriş Merkezleri ve Tekstil San. A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yapmakta.

Özdilek alışveriş merkezi

Özdilek Bursa Alışveriş Merkezi ile 1983 senesinde perakende sektörüne giriş yapan Özdilek, 157 ev tekstili mağazası, kiralanabilir durumda 3 alışveriş merkezi, kendi konseptinde 11 alışveriş merkezi, 2 konsept lokum mağazası, 10 hipermarket ve 10 departman mağazası ile tüm şubelerinde hedef kitleye uygun hizmet vermeyi sürdürmekte.

Özdilek aynı zamanda, alışveriş merkezleri, ev tekstili mağazaları, departman mağazaları ve hipermarketlerinde ihtiyaç duyulan pekçok ürünün temin edilebileceği bir alışveriş konsepti sunmakta.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Salt Bae olarak bilinen Nusret kimdir kaç yaşında?

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.