TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Meteoroloji açıkladı: Kütahya’da bugün hava nasıl olacak? 10 Temmuz Kütahya günlük hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, her bir il için hava durumu tahminlerini paylaşmaya başlıyor. Kütahya'da yaşayanlar, önümüzdeki günlerde hava durumunun nasıl olacağını merak ediyor ve araştırmalarını sürdürüyor. Peki, Kütahya’da bugün hava nasıl olacak? İşte, Kütahya günlük hava durumu tahmini...

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2024 09:41
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2024 09:41
Kaynak: HABER MERKEZİ
Meteoroloji açıkladı: Kütahya’da bugün hava nasıl olacak? 10 Temmuz Kütahya günlük hava durumu

Bugün Kütahya'da hava nasıl olacak? Kütahya için saatlik ve anlık hava durumu tahminleri gelmeye devam ediyor. Kütahya için sıcaklık, nem ve rüzgar tahminleri gibi detaylar haberimizde…

Saat 09.00 ile 12.00 saatleri arasında Kütahya'da parçalı bulutlu bir hava etkili olacak. Hava sıcaklığı 29 derece olmakla birlikte hissedilen sıcaklık da 29 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 38 olacak. Rüzgar kuzey yönünden esecek.

12.00 ile 15.00 saatleri arasında gökgürültülü sağanak yağışlı bir hava görünecek olup, hava sıcaklığı 27 dereceye yükselecek. Hissedilen sıcaklık ise 27 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 46 olacak. Rüzgar kuzey yönünden esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 saatleri arasında gökgürültülü sağanak yağışlı bir hava görünecek olup, hava sıcaklığı 26 dereceye düşecek. Hissedilen sıcaklık da 26 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 41 olacak. Rüzgar kuzey yönünden esecek.

Saat 18.00 ile 21.00’da ise hava sıcaklığı 23 dereceye olacak. Hissedilen sıcaklık ise 23 derece olacak. Akşam saatlerinde nem oranı yüzde 62 olarak kaydedilecek. Rüzgar kuzey yönünden esecek.

Gece saatlerinde ise saat 21.00 ile 24.00 arasında hava sıcaklığı 20 derece olacak. Hissedilen sıcaklık da 20 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 85 olarak kaydedilecek. Rüzgar kuzey yönünden esecek.

kütahya java durumu

İLKBAHAR NEDİR?

İlkbahar, doğa döngüsünde kış ile yaz arasındaki mevsimdir ve Kuzey yarım kürede Mart ile Haziran arasını kapsar. Bu mevsimde ağaçlar çiçek açar ve hava sıcaklığı yükselir. Karların erimesi ve bol yağışlar nedeniyle su yatakları dolup taşar.

Özellikle ilkbaharda, yerel hava depresyonları sonucu Kırk İkindi olarak bilinen ani sağanak yağışlar görülür. Bu yağışlarla birlikte şiddetli gök gürültüsü, yıldırım, dolu ve sel felaketleri de yaşanabilir. Bu durum bazen çiftçilere zarar verebilir.

İnsanlar üzerinde ise sağlık açısından olumsuz etkilere neden olabilir. İlkbaharın getirdiği yorgunluk ve halsizlik durumuna tıp dilinde "bahar yorgunluğu" adı verilir.

İLKBAHAR MEVSİMİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Mevsimler, kendilerine özgü özelliklerine bağlı olarak yaklaştıklarını veya geldiklerini hissettirirler. Her mevsimin kendine özgü nitelikleri vardır ve bu nitelikler, mevsimler arasındaki farklılıkları ortaya koyar.

•             Kuzey yarım kürede, ilkbahar 21 Mart ile 21 Haziran arasında yer alır.

•             İlkbahar aylarında çiçekler açmaya başlar ve doğanın uyanışı görülür.

•             Hava sıcaklığı yavaş yavaş artar, kışın soğuğundan çıkılır.

•             Karların erimesiyle birlikte sulama ve su kaynaklarına yeniden canlanma yaşanır.

•             Bol miktarda yağış görülür, toprağın sulanması ve bitkilerin büyümesi desteklenir.

•             Dereler, göller ve barajlar gibi su yatakları önemli ölçüde dolup taşar.

İlkbahar, diğer mevsimler gibi üç aylık bir dönemi kapsar ve bu süre içinde yukarıdaki özellikler gözlemlenebilir.

İLKBAHAR MEVSİMİNDE HANGİ AYLAR VAR?

İlkbahar mevsimi genellikle üç aylık bir dönemi kapsar. Özellikle Kuzey yarım kürede değerlendirildiğinde, bu dönem 21 Mart ile 21 Haziran arasında yer alır. Ay bazında düşünüldüğünde ise, Mart, Nisan ve Mayıs ayları genellikle İlkbahar mevsimini temsil eder. Ancak, son yıllarda iklim değişikliği etkisiyle, Haziran ayının da yavaş yavaş İlkbahar mevsimine doğru kaymaya başladığı gözlemlenmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.