TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kur'an-ı Kerim'e defalarca saldıran Salwan Momika kimdir? Öldü mü?

Son zamanlarda Kur'an-ı Kerim'e yönelik nefret eylemleri gerçekleştiren ve bu tavrından vazgeçmeyeceğini dile getiren Salwan Momika ile ilgili çarpıcı bir iddia gündeme geldi. Yakın tarihlerde Norveç'e sığınan Momika'nın ölü olarak bulunduğu iddia edildi. Peki Salwan Momika kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 02.04.2024 14:02
Haber Güncellenme Tarihi: 02.04.2024 14:02
Kaynak: HABER MERKEZİ
Kur'an-ı Kerim'e defalarca saldıran Salwan Momika kimdir? Öldü mü?

Sosyal medyada hızla yayılan bir iddia, dikkatleri üzerine çekti. Uzun süredir İsveç'te yaşayan ve kendisini ateist olarak tanımlayan Momika'nın hayatını kaybettiği haberleri sosyal medyada hızla yayıldı. Peki Salwan Momika kimdir? Detaylar haberimizde…

Salwan Momika kimdir?

Irak kökenli ve Arami-Süryani olan Momika'nın, İslam düşmanlığı ve Kur'an-ı Kerim'e yönelik nefret eylemleri biliniyordu. Yapılan çağrılara rağmen bu nefret eyleminden vazgeçmeyeceğini sık sık dile getiren Momika, birçok kez sert tepkilerle karşılaşmış ve hatta fiziksel saldırıya uğramıştı.

Bu olaylara rağmen duruşundan vazgeçmeyen Salwan Momika, geçtiğimiz günlerde İsveç'ten Norveç'e iltica ettiğini duyurmuştu. Ancak bu gelişmenin ardından Momika'nın evinde ölü bulunduğu iddia edildi. Haberin hızla gündeme oturmasıyla birlikte vatandaşlar, olayın doğruluğunu araştırmaya başladı.

Söz konusu haber daha sonra yalanlandı. Bununla beraber Salwan Momika'nın nefret eylemleri girişimlerine ilişkin Norveç hükümetinin tutumunun nasıl olacağı ise şimdi merak konusu.

Avrupa'da benzer eylemlerin sıkça yaşanması, İslamafobi konusundaki endişeleri artırdı ve bu durum son noktayı gözler önüne serdi. İslam dünyası ve Müslüman toplumlar, bu tür eylemlere karşı çıkarak izin verilmemesi gerektiği yönünde çağrılarını sürdürüyor.

salwan momika

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.