TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gazeteci Ali Eyüboğlu kimdir? Ali Eyüboğlu nereli?

Gazeteci Ali Eyüboğlu hakkında merak edilen detayları sizler için derledik. Peki Ali Eyüboğlu kimdir? İşte detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2024 15:20
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2024 15:20
Kaynak: HABER MERKEZİ
Gazeteci Ali Eyüboğlu kimdir? Ali Eyüboğlu nereli?

Gazeteci Ali Eyüboğlu hakkında bilgiler merak ediliyor ve sıklıkla araştırılıyor. Biz de sizin için merak edilen bilgileri araştırdık. Peki Ali Eyüboğlu kimdir? İşte merak edilen tüm detaylar...

Ali Eyüboğlu kimdir?

Eyüboğlu, 7 Mayıs 1961'de Trabzon'un Vakfıkebir ilçesine bağlı Ballı Köyü'nde dünyaya geldi. Nezire ve Raif Eyüboğlu çiftinin altı çocuğundan en küçüğüdür. İlkokulu Ballı Köyü'nde, ortaokul ve lise eğitimini ise Vakfıkebir'de tamamladı. Üniversitede Mimarlık okurken ikinci sınıfta eğitimini yarıda bıraktı.

Ali Eyüboğlu, 1979'da Karadeniz gazetesinin düzenlediği sınavı kazanarak gazeteciliğe adım attı. 1983 yılında Merhaba gazetesinde magazin gazeteciliği yapmaya başladı. Daha sonra Güneş, Bulvar ve Tercüman gazetelerinde muhabir olarak görev yaptı.

Aralık 1990'da Tercüman gazetesindeki Magazin Müdürlüğü görevinden istifa etti. Sekiz ay boyunca işsiz kaldıktan sonra 1991 Ağustos'unda Milliyet gazetesinde çalışmaya başladı. İlk olarak Türkiye'nin farklı illerini dolaşarak "İl İl Türkiye Ansiklopedisi" için fotoğraflar çekti. 1992'nin başında ise Milliyet gazetesinin Magazin Servisi'nde muhabir olarak görev almaya başladı. Yıllarca muhabirlik ve şef yardımcılığı yaptığı Milliyet gazetesinde 2003 yılında Magazin Müdürü olarak atandı.

21 Ekim 2008 tarihine kadar Milliyet gazetesinde Magazin Müdürü olarak görev yapmanın yanı sıra "Alice" adlı köşenin yazarı oldu ve Milliyet Televizyon'un Yayın Koordinatörlüğü görevini üstlendi.

2008 yılında Magazin Gazetecileri Derneği tarafından "Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü"ne layık görüldü. Ayrıca, ucankus.com adlı internet sitesinin düzenlediği ankette "En Güvenilen Magazin Yazarı" seçildi. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası üyeleri tarafından 2012 yılında "En Beğenilen Magazin Yazarı" olarak seçildi.

Ali Eyüboğlu, "Süper Star" adlı yarışmada jüri üyesi olarak görev aldı. Şengül Balıksırtı ile birlikte hazırladığı ve 13 bölüm süren "Her Şeyi Konuşalım" adlı programı sundu. Ardından "Ali Eyüboğlu ile Senin Hikayen" adlı bir programı hazırlayıp sundu.

14 Mayıs 2012 - 30 Ekim 2012 tarihleri ​​arasında "Magazin Meydanı" adlı programın moderatörlüğünü üstlendi.

Ali Eyüboğlu, 24 Temmuz 1989'da gazeteci Ayla Özgür ile evlendi. Evliliklerinden Yağız adında bir oğulları bulunmaktadır.

Ali Eyüboğlu kiminle evli?

Ali Eyüboğlu, gazeteci Ayla Özgür ile evlidir ve Yağız adında bir oğulları vardır.

Ali Eyüboğlu nereli?

Ali Eyüboğlu Trabzonlu’dur.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.