TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Esenler Otogarı hangi yakada? Esenler Otogarı telefon numarası

Her yol on binlerce insanın uğrak noktası olan Esenler Otogar nerede? Esenler Otogar iletişim bilgileri. Esenler Otogarı kime ait? İşte konuya ilişkin bilgiler…

Haber Giriş Tarihi: 02.12.2023 08:37
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Esenler Otogarı hangi yakada? Esenler Otogarı telefon numarası

İstanbul’un ve ülkemizin en büyük otogarı olma özelliği gösteren Esenler Otogar, her yıl on binlerce kişinin çeşitli illere yolculuklarını gerçekleştirdiği önemli bir merkez olarak kendini gösterir. Esenler Otogar nerede sorusu ile adres bilgilerine ulaşmak isteyen kişiler ile Esenler Otogar telefon numarası bilgileri sıklıkla sorgulanmaktadır. Esenler Otogarı hakkındaki önemli bilgilere haberimizin devamında ulaşabilirsiniz.

Esenler Otogarı kime ait?

İstanbul’da 1980’li yıllarda İstanbul’un Topkapı isimli semtinde İstanbul Trakya Otogarı bulunuyordu. Ancak artan nüfus yoğunluğu nedeniyle bu otogarın yetersiz gelmeye başladığı belirlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Büyük İstanbul Otobüs İşletmeleri Anonim Şirketi (A.Ş.) arasında 1987 yılında imzalanan anlaşma sonrasında, dönemin Başbakanı Turgut Özal’ın katılımıyla Esenler Otogarı’nın yapımına başlandı. Esenler Otogarı’nın açılışının yapılması ise 6 Nisan 1994’te gerçekleşti. Açılışı dönemin İstanbul Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Esenler Otogarı ülkemizin ve Avrupa’nın en büyük otogarı olma özelliği göstermektedir. Bununla birlikte dünyanın da en büyük 3. otogarıdır. 1 Ağustos 2019 yılında İstanbul Otopark İşletmecileri Ticaret Anonim Şirketi (İSPARK)’a devredilen otogar, Eylül 2019 tarihi itibariyle de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) devredildi. Esenler Otogarı’nın içerisinde özgün mimarisi ile dikkatleri üzerine çeken Cumhuriyet Camii’si de yer almaktadır.

Esenler Otogarı hangi yakada?

İstanbul’un Bayrampaşa ilçe sınırları içerisinde yer alan Esenler Otogar, Avrupa Yakası’nda konumlanıyor. Esenler Otogarı Bayrampaşa İstanbul, kentin en fazla yoğunluk yaşayan alanlarından biri olarak kendini gösteriyor.

Esenler Otogar nerede?

İstanbul’a seyahat edecek ya da İstanbul’dan başka bir ile yolculuk yapacak kişiler, sıklıkla Esenler Otogarı’nı kullanılıyor. Ancak daha önce Esenler Otogarı’nı kullanarak seyahat etmeyen ve ilk defa burayı kullanmayı düşünen kişiler, Esenler Otogar nerede şeklinde araştırmalar yapıyor. Esenler Otogar yol tarifi alabilmek için de açık adrese ihtiyaç duyuyorlar. Esenler Otogarın açık adresi şu şekildedir:

Esenler Otogar adres: Altıntepsi Mahallesi Akpınar Caddesi Bayrampaşa, İstanbul

Esenler Otogar telefon numarası: 0 (212) 658 05 05

Esenler Otogarı hangi metro ile gidiliyor?

İstanbul içerisinden Esenler Otogarına toplu taşıma kullanarak ulaşım sağlamak isteyen kişiler, metro hattı ile kolaylıkla yolculuklarını gerçekleştirmektedir. Bunun için M1 Aksaray, Kocatepe, Otogar, Davutpaşa, Zeytinburu, Şirinevler, Yenibosna, Dünya Ticaret Merkezi ve Atatürk Havalimanı metro hattı kullanılabilir. Ek olarak Esenler – Otogar metro hattı ile de Esenler Otogara ulaşım sağlamak mümkündür.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yılbaşında Türkiye’de nereye gidilir? En popüler 5 adres

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.