TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Counter-Strike 2 Toplulukları ve E-Spor

Counter- Strike dijital bir spor oyunu olarak tanımlanmaktadır

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2024 09:30
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2024 10:57
Kaynak: BÜLTEN
Counter-Strike 2 Toplulukları ve E-Spor

 Geçmişte kimsenin tahmin edemeyeceği kadar yüksek eğlence ve hatta kazanç ortamı olarak tanımlanabilmektedir. Counter –Strike 2, oyunda yükselme desteği olarak bilinmektedir. Oyun tarihinde ilk olarak ifade edilebilecek CS GO ücretsiz olarak sunulmaktadır. İnternet üzerinden kolaylıkla edinilen oyunlar profesyoneller tarafından sürdürülmektedir. E-Spor toplulukları arasında yüksek kazanç vaat eden bir dijital spor olarak tanımlanmaktadır.

 Counter Strike2 Topluluk ve E-Spor

 CS2 bütün dünyada bilinen bir dijital oyundur. Topluluklar arasında çeşitli turnuvalar düzenlenmekte hediyeler kazandırmaktadır. Counter –Strike2 ya da CS2 olarak bilinen E-Spor oyunu her geçen gün oyuncu sayısını artırmaktadır. Bunun için yapılması gereken internet üzerinden erişim sağlamak ve katılımcı olabilmektir. Cs2 nişangah oyun aracı olarak da tanımlanabilmektedir. Oyuncular için Profilerr tarafından geliştirilerek sunulan nişangah aracında saniyeler içinde işlem yapılabilmektedir. Ayrıca çevrimiçi olarak da ifade edilen nişangah seçeneği ayarı yapılarak oyun keyfi artırılabilmektedir. Ayarlar maksimum düzeyde verimli olmasa dahi denemeler yaparak ayarlanabilmektedir. Topluluk ve E-Spor söz konusu olduğunda Counter Strike öne çıkmaktadır. Nişangah ayarı yapabilmek için yapılması gerekenler:

-Renk kontrası sağlayan alfa saydamlığı,

-Nişangah çizgilerinin kalınlığı,

-Stil seçimi yani klasik ya da standart tercihi,

-Çizgiler arasında bulunan açıklık ayarı,

-Ana hat çizimi sayesinde kontrast belirleyici,

-Üst çizgisiz T şekli oluşturulabilmesi,

Nişangahta renk seçimi gibi işlemler kolaylıkla yapılabilmektedir. Sistem oyunculara pek çok özelleştirme olanağı vererek keyif ve konforunu yükseltmektedir.

Oyuncu Topluluğu ve CS2’nin E-Spor Sahnesi

Counter- Strike oyunu 2009 yılında kurulan Elektronik Spor toplulukları arasında yer almaktadır. Resmi olarak düzenlenen turnuvalar dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi Türkiye’ de de ofisini açmış bulunmaktadır. Riot Games tarafından geliştirilen turnuvalar 2012 yılından itibaren Türkiye pazarında da yerini almış bulunmaktadır.

 Lol Spor olarak ifade edilen çevrimiçi e-spor teknolojisi hızla kullanıcılarını artırmaktadır. E-Spor sahnesini aldığından bu yan ise yatırım yapılmaya başlanmış bulunmaktadır. Günümüzde dev kuruluşlar bu alana yatırım yapmakta ve güçlü takımlara Sponsor olmaktadır. Taraftar sayısı hızla büyüyen dijital oyunların turnuvalarında milyonluk ödüller dağıtılmaktadır. Oyun kuralları arasında nişangah oluşturma detayları oyuncuya bilinirlik kazandırmaktadır.

 Profesyonel oyuncuları arasında ilk sıralarda bulunanlar, Falcons ekibi, Faze ekibi, Astralis, Liguid ekibi olarak bilinmektedir.

 Turnuvalar ve Ligler

 E-Spor sisteminde bulunan bir oyun olarak tanımlanan CS2 oyunu e-spor Portalında yerini almış bulunmaktadır. Uzun yıllar boşuna zaman kaybeden oyuncuların para kazanabileceğini kimse düşünmüyordu. Günümüzde ise yüksek rakamlı kazançlar elde edilebilmektedir. Seçkin ve profesyonel oyuncular için sürdürülen oyunun kısa sürede herkese açılabileceği duyurulmaktadır. Böylelikle arzu eden herkes katılımcı olarak hem keyifli vakit geçirip hem de kazanç sağlayabilmektedir.

 Profesyonel Oyuncular ve Takımlar

 Counter Strike oyuncuları para kazanmak için var olanlar olarak tanımlamaktadır. E-Spor turnuvalarında bir takvim yılında en yüksek kazanç sağlamış bulunmaktadır.

-2010 yılında Electronic Sports World Cup,

-World Cyber Games,

Intel Extreme Maters turnuvalarını kazanan ilk takım olarak tarihe geçmiş bulunmaktadır. Elektronik Spor türleri arasında bulunan CS2 oyunu karakterler ve teknolojik olarak hızla gelişmektedir. Aynı zamanda Counter Strike, mağlubiyet almadan PGL Stockholm 2021 Major kazanan ilk takım olarak adını yazdırmış bulunmaktadır. CS2 ayrıcalıkları arasında, dinamik sis bombaları, küresel sıralama listeleri, özel tasarımlı ses ve görsel efektler olarak tanımlanabilmektedir. Rekabetçi ve nişancı oyunu olarak bilinen Counter – Strike her geçen gün güncellenerek kazandırmaya devam etmektedir. Böylelikle hem e-spor sistemleri arasındaki yerini korumakta hem yükseliş yolunda güvenle devam etmektedir.

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.