TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

BUSKİ duyurdu: 9 Temmuz Bursa su kesintisi vatandaşları mağdur edecek

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ), belirli bölgelerde su kesintisi olacağını bildirdi. Bursa'da hangi ilçelerde su kesintisi yaşanacak? 9 Temmuz 2024 Salı günü için Bursa su kesintisi ve arıza sorgulama detayları...

Haber Giriş Tarihi: 09.07.2024 09:37
Haber Güncellenme Tarihi: 09.07.2024 09:37
Kaynak: HABER MERKEZİ
BUSKİ duyurdu: 9 Temmuz Bursa su kesintisi vatandaşları mağdur edecek

BUSKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı, şehrin bazı bölgelerinde su kesintisi olacağını duyurdu.

Bursa'da su kesintisi yaşanacak ilçe ve mahalleler BUSKİ tarafından açıklandı.

Su kesintisi nedeniyle etkilenmek istemeyen vatandaşlar, "Bursa'da sular ne zaman gelecek? Hangi bölgelerde sular kesildi?" gibi soruları sormaya başladı.

OSMANGAZİ BURSA’DA SU KESİNTİSİ

BUSKİ Genel Müdürlüğü İşletmeler 1. Bölge Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmalar kapsamında, Osmangazi İlçesi Gündoğdu Mahallesi'nde su kesintisi uygulanacak. 9 Temmuz 2024 Salı günü saat 09:00'da başlayacak olan kesinti, 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü saat 18:00'de sona erecek. Kesintiden, Dumlupınar Caddesi, Kurt Sokak Diyar Sokak ve civarı etkilenecek.

BUSKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmalar kapsamında, Osmangazi İlçesi'nde su kesintisi yaşanacak. 9 Temmuz 2024 Salı günü saat 10:00'da başlayacak olan kesinti, 19 Temmuz 2024 Cuma günü saat 18:00'de sona erecek. Kesintiden Çeltikköy Mahallesi ve civarı etkilenecek.

YILDIRIM BURSA’DA SU KESİNTİSİ

BUSKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmalar kapsamında, Yıldırım İlçesi Hamamlıkızık Mahallesi'nde su kesintisi yaşanacak. 9 Temmuz 2024 Salı günü saat 10:00'da başlayacak olan kesinti, 25 Temmuz 2024 Perşembe günü saat 16:00'da sona erecek. Kesintiden Hamamlıkızık Mahallesi 361. Sokak ve civarı etkilenecek.

SULAR NE ZAMAN GELECEK? 

Sular ne zaman gelecek? Su kesintisinin ne kadar süreceği ve suların ne zaman geleceği konusunda bilgiyi ilinizin bağlı bulunduğu Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nden bilgi alabilirsiniz. ,

KESİNTİDE NE YAPILABİLİR?

Su kesintisi durumunda öncelikle belediye veya su dağıtım şirketine durumu bildirmek önemlidir. Bu sayede sorunun kaynağı belirlenerek hızlıca çözülmesi sağlanabilir. Su kesintisi sırasında mevcut suyunuzu dikkatli kullanmaya özen gösterin. Kullanılmayan muslukları kapatın, gereksiz su kullanımını azaltın ve lavaboları, kaplarda su biriktirerek temizlik ve tuvalet ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışın. Su kesintilerine karşı önlem olarak bir miktar su stoku yapabilirsiniz. Özellikle acil durumlar için evinizde su bulundurmak faydalı olacaktır. Su kesintileri sırasında komşularınızdan veya yakınınızdaki dükkanlardan su temini gibi alternatif çözümler arayabilirsiniz. Su kesintisi sırasında temiz içme suyu bulmak zor olabilir. Bu durumda, su kaynaklarınızı temiz ve güvenli olup olmadığını kontrol edin. Gerekirse suyunuzu kaynatın veya dezenfekte edin. Su kesintileri aynı zamanda yemek hazırlığı konusunda da zorluklar yaratabilir. Bu nedenle, su kesintilerine hazırlıklı olmak için konserve veya uzun ömürlü gıdalar bulundurmak faydalı olabilir. Su kesintisiyle ilgili güncel bilgileri yetkililerden ve yerel medyadan takip edin. Kesintinin ne zaman düzeleceği ve hangi bölgeleri etkilediği hakkında bilgi alarak hazırlıklı olun.

SU KESİNTİLERİ NEREYE SORULUR?

İzmir'de su kesintileri için iletişime geçilecek kurum: İZSU

İstanbul su kesintileri için iletişime geçilecek kurum: İSKİ

Ankara su kesintileri için iletişime geçilecek kurum: ASKİ

Gaziantep su kesintileri için iletişime geçilecek kurum: GASKİ

Manisa su kesintileri için iletişime geçilecek kurum: MASKİ

Aydın su kesintileri için iletişime geçilecek kurum: ASKİ

Muğla su kesintileri için iletişime geçilecek kurum: MUSKİ

Denizli su kesintileri için iletişime geçilecek kurum: DESKİ

Bursa su kesintileri için iletişime geçilecek kurum: BUSKİ

Adana su kesintileri için iletişime geçilecek kurum: ADANA ASKİ

Antalya su kesintileri için iletişime geçilecek kurum: ASAT

Trabzon su kesintileri için iletişime geçilecek kurum: TİSKİ

Tekirdağ su kesintileri için iletişime geçilecek kurum: TESKi

Şanlıurfa su kesintileri için iletişime geçilecek kurum: ŞUSKİ

Kaynak: HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.