TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Antalya Otogar'ı hangi bölgede? Antalya Otogar'ı merkezde mi?

Akdeniz Bölgesi'nin en turistik ve güzel şehirlerinden biri olan Antalya Otogarı hakkında bilgiler merak edildi. Peki Antalya Otogarı'na nasıl gidilir? İşte detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2024 10:04
Haber Güncellenme Tarihi: 02.02.2024 10:04
Kaynak: HABER MERKEZİ
Antalya Otogar'ı hangi bölgede? Antalya Otogar'ı merkezde mi?

Akdeniz Bölgesi'nin en büyük ve en turistik şehirlerinden biri olan Antalya'ya gitmek isteyen kişilerin araştıdığı ilk şey  Antalya Otogar'ının nerede olduğu ve merkeze olan uzaklığı. Peki Antalya Otogar'ına nasıl gidilir ve iletişim bilgileri neler? İşte bütün detaylar...

Antalya Otogar hangi bölgede?

Antalya Otogarı (Antalya Otobüs Terminali), Antalya ilinin Kepez ilçesinde bulunan Yenidoğan Mahallesi'nde yer alan bir kent otogarıdır. Ayrıca Antalya Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali olarak da bilinir. Otogar, 1996 yılında hizmete girmiştir ve toplamda 300 bin metrekarelik bir alana sahiptir. Burada 200'den fazla sefer düzenlenmektedir.

Antalya, Türkiye'nin turistik bir şehri olup, Antalya Otogarı da bu niteliklere uygun şekilde düzenlenmiştir. Otogarda birçok çeşit hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır. Ayrıca pastane, kafe, büfe ve tatlıcılar gibi mekanlar ile Antalya'nın meşhur muzunu tadabileceğiniz bir muzcu da hizmet vermektedir. Diğer otogarlardan farklı olarak, otogarda emanet bırakma yeri de mevcuttur.

Antalya Otogarı, şehir merkezine 9,2 kilometre uzaklıkta konumlanmıştır. Özel araçlar ve merkezden kalkan otobüsler ile otogara ulaşım sağlanabilmektedir.

Antalya otogaryol tarifi nasıl yapılır?

Antalya Otogarı'na ulaşmak için ilçelerden veya şehir merkezinden çeşitli vasıtalar kullanılabilir. Otobüslerle şehir içi toplu ulaşımı tercih ederek kolayca otogara ulaşmak mümkündür. Antalya otogarına giden belediye otobüsleri, vatandaşların kısa sürede otogara vararak şehirlerarası seyahatleri için hazırlıklarını tamamlamalarına olanak tanır.

Antalya Otogarı'na gitmek için tercih edebileceğiniz Antalya Büyükşehir Belediyesi otobüslerinden bazıları şunlardır:

600 Otogar – Antalya Havalimanı

DC15

TCP45

TCS46

TK51

TK51A

MC68

516

503

512

Ayrıca, otogara ulaşım için ilçelerden kalkan dolmuş veya minibüsler de tercih edilebilir. Turizm açısından son derece güçlü bir kent olmasının getirdiği avantajlar sayesinde Antalya'nın hemen hemen her noktasından otogara hızlı ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne ulaşmak isteyenler, tercih edebilecekleri ulaşım araçlarının hareket saatlerine göre seyahat planlaması yapabilirler. Antalya Otogarı'na giden vasıtalar şunlardır:

Otobüs hatları, ilçe servisleri, dolmuşlar ve minibüsleri kullanarak Antalya Otogarı'na kolayca ulaşabilirsiniz.

Antalya Otogar merkezde mi?

Ulusal ve bölgesel destinasyonlara sefer düzenleyen otobüsler için Ana Antalya Otobüs Terminali tercih edilmektedir. Terminal, Antalya şehir merkezinin 4 km kuzeyinde konumlanmış olup, Akdeniz Bölgesi'nin orta kesim kıyılarının tamamına erişim sağlayan bir ulaşım merkezi niteliği taşımaktadır.

Antalya Otogar telefon numarası kaçtır?

Telefon: (242) 331 12 50

Adres: Yenidoğan Mah. Dumlupınar Bulv. Kepez/Antalya

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.