TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Yüreğir Belediye Başkan Adayı Halil Nacar kimdir?

AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Adana İlçe Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Yüreğir Belediye Başkan Adayı Halil Nacar oldu. Halil Nacar kimdir? Halil Nacar nerelidir? Halil Nacar eşi kimdir? Detaylar haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 19:36
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 19:36
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti Yüreğir Belediye Başkan Adayı Halil Nacar kimdir?

AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Serinevler Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Cumhur İttifakı Aday Tanıtım Toplantısı’na katılarak, Adana İlçe Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Yüreğir Belediye Başkan Adayı Dr. Halil Nacar oldu. Halil Nacar kimdir? Halil Nacar nerelidir? Halil Nacar eşi kimdir? Detaylar haberimizde…

AK Parti Yüreğir Belediye Başkan Adayı Halil Nacar kimdir?

Dr. Halil Nacar, 9 Kasım 1975’te Adana’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladı. Eğitim hayatına 1994 yılında İsmail Sefa Özler Anadolu Lisesi'nden mezun olarak başladı ve 2001 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden diploma aldı. Hekimlik kariyerine Hatay'da başladı ve 2007 yılında Harran Üniversitesi Anestezi ve Reanimasyon Kliniği'nde uzmanlık eğitimine adım attı. 2011 yılında bu eğitimi tamamlayarak Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev almaya başladı.

Halil Nacar, 2013 yılında Adana Devlet Hastanesi'nde Başhekim olarak görev yaptı. Bu görevin ardından, Mayıs 2014’te Seyhan Devlet Hastanesi’ne Başhekim olarak atandı ve buradaki görevini altı buçuk yıl sürdürdü. Ağustos 2020’de Adana İl Sağlık Müdürlüğü görevine başladığı dönemde, pek çok sağlık tesisi ve hastanenin Adana'ya kazandırılmasında, faaliyete geçmesinde ve kurumsal kimliğinin yönetiminde hem hekim hem de yönetici olarak etkin bir rol oynadı.

Ülkemizde yaşanan salgın ve deprem felaketi sürecinde, Adana’nın yalnızca kendi sınırları içerisinde değil; bulunduğu coğrafya içerisindeki tüm yerleşim bölgeleri için de sağlık üssü olması adına çalıştı. 31 Mart 2024’te gerçekleşecek Mahalli İdareler Seçimleri aday adaylığı süreci sebebiyle 1 Aralık 2023’te İl Sağlık Müdürlüğü görevinden istifa etti. Dr. Halil Nacar, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.