TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti İstanbul milletvekili ve piyanist Yücel Arzen Hacıoğulları kimdir?

Müzik dünyasının ve siyasi arenanın önemli isimlerinden biri olan Yücel Arzen Hacıoğulları kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 14:45
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 14:45
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti İstanbul milletvekili ve piyanist Yücel Arzen Hacıoğulları kimdir?

Sanat hayatının önemli isimlerinden biri olan ve siyasi arenada da ciddi roller üstlenen Yücel Arzen Hacıoğulları kimdir? Ülkemizin özellikle müzikal anlamda önemli roller üstlenen Yücel Arzen Hacıoğulları, piyona değildiğinde pek çok kişinin ilk aklına gelen isimler arasında yer alıyor. Yücel Arzen Hacıoğulları hakkında merak edilenleri, haberimizin devamında sizin için derledik.

Yücel Arzen Hacıoğulları kimdir?

Yüzel Arzen Hacıoğulları, 1 Ocak 1970 tarihinde Adana'da dünyaya geldi. Türk müziğinin ve piyanonun yetenekli isimlerinden biri olan Hacıoğulları, müziğe olan tutkusunu 1988'de İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musıkisi Devlet Konservatuvarı'na kabul edilerek resmileştirdi. Burada Nida Tüfekçi, Yücel Paşmakçı, Erol Sayan, Selahaddin İçli, Nurten Erberk, Fayruz Tüzün, Jirayır Arslanyan, Faris Akarsu ve Can Çoker gibi usta müzisyenlerden eğitim aldı. 1994 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü T.H.M Ana Bilim Dalı Bölümü'nde yüksek lisans programına kabul edildi ve akademik kariyerine de ilk adımını attı.

Yücel Arzen Hacıoğulları sanat yaşamına nerede başladı?

2001 yılında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Anonim Şirketi tarafından hazırlanan 'Şiir Şehir İstanbul' adlı projenin müziklerini kaleme aldı. Eserleri, Fatih Akın'ın "Duvara Karşı", "İstanbul Hatırası" ve Ömer Vargı'nın "İnşaat" adlı filmlerinde seslendirilerek geniş kitlelere ulaştı. Sanatçı, tiyatro dünyasında da adını duyurdu. Özellikle Atıf Yılmaz'ın "Güllü" adlı eseriyle başlayan müzikal çalışmaları, Sadri Alışık Tiyatrosu'nda sahnelenen oyunların müziklerini kaleme almasıyla zirveye ulaştı. 2007'de Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları tarafından hazırlanan 'İstasyon Şefi, Eliyle' adlı albümdeki besteleriyle de dikkatleri üzerine çekti. 2008 yılında Devrim Gürenç ile birlikte çıkardığı 'Bir Aşk On Şarkı' adlı albüm, sanatçının kariyerinde önemli bir dönüm noktasıydı. Albümdeki "Yarim Yarim", "İki Alyans" ve "Yalancı Bahar" gibi eserler, geniş bir dinleyici kitlesi tarafından beğeniyle karşılandı. Ayrıca Alişan'ın seslendirdiği "Ah Le Yar" şarkısının söz ve müziği de Yüzel Arzen Hacıoğulları'na aittir.

Yücel Arzen milletvekili mi?

Sanat hayatının yanı sıra, toplumsal sorumluluklarını da önemseyen Yücel Arzen Hacıoğulları, 14 Mayıs 2023 tarihinde AK Parti'den İstanbul Milletvekili seçilerek siyasi arenada da yerini aldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.