19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle düzenlenen tören kaymakamlık, belediye başkanlığı, Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği çelenklerinin sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Şehit Aileleri ve Gaziler (1)

Törende bir konuşma yapan Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Kıbrıs Gazisi Fahrettin Eren; “Gazi onurlandırılmış insandır. Gazi vatan sevgisinin sembolüdür. Gazi tarihimizin yaşayan abidesidir. Gazi Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal’dir. Her gazimiz, her şehidimiz milletin ortak değeridir. Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, hayatta olan gazilerimize ve onların değerli ailelerine saygılarımı sunuyorum. Bizleri bu onurlu ve gururlu günümüzde yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. 19 Eylül Gaziler Günümüz kutlu olsun” dedi.

İzmir'de su kesintisi – 1 Ekim 2023 Pazar İzmir'de su kesintisi – 1 Ekim 2023 Pazar

Şehit Aileleri ve Gaziler (3)

Çelenk sunma töreninin ardından Efes Selçuk Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ve Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Selçuk Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret ettiler. 

Şehit Aileleri ve Gaziler (4) 

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Efes Selçuk'ta festival zamanı!

Kaynak: BÜLTEN