Pek çok sürprizin gerçekleştiği Dünya Kupası’nda; İspanya, Almanya, Belçika, Hollanda, Brezilya ve İngiltere yarı finalde yok dense, şaka yapıyorsun herhalde derdik dostlar. Portekiz karşısında kaleye duvar ören Bono, tek Dünya Kupası’nda dört maçta gol yemeyen ilk Afrikalı. Dünya Kupası tarihinde yarı final oynayan ilk Afrika ülkesi Fas; mucize değil alın teri diyor otoritelere. Ronaldo’yu yönetemeyen Fernando Santos, ona fazla güvenemedi, kulübede oturttu.

Fransızlara karşı kaybedecek bir futbol oynamayan İngilizler 2-1 mağlup oldu. Adalılar için penaltı kabusu hortladı ve kaptan Harry Kane, iki kez penaltı noktasına geldi ilkini attı, ikincisini kaçırdı.

Yarı final eşleşmesine bakar mısınız? Fransa-Fas, uzun yıllar sömürgesinde kaldıkları Fransa’da karşı tarih yazmak için mücadele edecek.

Neymarlı, Brezilya belki de kariyerinin en can yakıcı mağlubiyetini aldı. Kurtardığı penaltılarla dikkatleri üzerine çeken Hırvatların kalecisi Livakoviç, Sambacıların uzun bir süre unutamayacağı mağlubiyeti yaşattı.

Normal süresi 0-0 beraberlikle sona eren ve uzatmalara giden maç karşılıklı goller sonucu 1-1 sona erdi. Mücadelede penaltılarda yarı finale çıkan taraf ise Hırvatistan oldu.

Hollanda-Arjantin mücadelesi ilk yarısıyla olmasa da ikinci yarısı, uzatmaları ve penaltı atışlarıyla izleyen herkese büyük keyif yaşattı Hollanda 73’te 2-0 geriye düşmesine rağmen Beşiktaşlı Weghorst’un golleriyle maçı 90+11’de uzatmaya taşımasını bildi. Penaltılarda ise Arjantin kalecisi Martinez kurtardığı iki penaltıyla takımının yarı finale yükselmesinde başrolü oynadı. Final gibi maçta Portakalları eleyen Messili Arjantin Hırvatistan’ın yarı finalde rakibi oldu.