İzmir’in, cazibesi giderek artan kuzey aksında en önemli üretim ve yatırım bölgelerinden biri olan İzmir Serbest Bölgesi’nin (İZBAŞ) Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. 

Bayraklılı kadınlardan ‘el emeği sergisi’ Bayraklılı kadınlardan ‘el emeği sergisi’

Şirket ortaklarının yoğun katılım gösterdiği Genel Kurul’da, Sevimli Deri firmasının sahibi ve Ege Deri Sanayicileri Derneği (EGE DERİDER) Başkanı Eyüp Sevimli oybirliği ile yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi. Genel Kurul’da, Yönetim Kurulu Üyelerinin 2022 yılına ilişkin çalışmaları da tek tek ve oybirliği ile ibra edildi. 

İZBAŞ, KÜMELENME MERKEZİ OLACAK

İZBAŞ Konferans Salonu’nda düzenlenen Genel Kurul’da bir konuşma yapan Sevimli, işlem hacmini son altı yılda beş kattan fazla arttırarak Türkiye’de faaliyet gösteren serbest bölgeler içindeki konumunu üst sıralara taşımaya devam eden İZBAŞ’ın, yenilenebilir enerji sektörünün ekipman üretiminde bir kümelenme merkezi olma yolunda ilerlediğine vurgu yaptı.

2023 HEDEFİ 1,5 MİLYAR DOLAR İŞLEM HACMİ

İZBAŞ’ın 2022 yılını yüzde 38’lik büyüme ile kapatırken; ihracatın 535 milyon dolara, toplam istihdamının  ise 5 bin 227’ye ulaştığını kaydeden Eyüp Sevimli, “İşlem hacmimiz ise ilk kez 1 milyar dolar sınırını aşarak, 2022 yılını 1 milyar 232 milyon dolar seviyesinde tamamlamıştır. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağımız 2023’te, 750 milyon dolar ihracat ve 1,5 milyar dolar işlem hacmi hedefi belirledik. Hepimizin ortak başarısını sürdürülebilir kılarak bu hedeflerimize de rahatlıkla ulaşacağımıza inanıyoruz.” dedi. HABER MERKEZİ