HÜSEYİN DEMİR

Partizan-Real Madrid maçın bitimine 2 dakika kala Partizan’ın maçta 80-95’lik üstünlüğü bulunuyordu. Partizan hücumu esnasında Real Madrid‘den Sergio Llull, Kevin Punter’a çok sert bir faul yaptı.

ÜÇLÜKLER DEĞİL YUMRUKLAR KONUŞTU

Faül üzerine saha savaş alanına döndü ve her iki takımın oyuncuları birbirine girdi. Maçın bitimine dakikalar kala üçlükler değil yumruklar konuştu. Büyük kavga nedeniyle hakemler maçı erken bitirme kararı aldı.

PARKE SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

İki takımın oyuncuları birbirine saldırarak maçta tansiyon yükseldi. Araya girem hakem ve görevliler kavgayı zor durdurabildi. Maçın ardından toplamda 21 oyuncunun maçtan atıldığı ifade edildi.Euroleague Disiplin Kurulunun ağır cezalar vermesi bekliyor. Madrid'de ilk maçı kazanmayı başaran Partizan, seride önemli bir avantaj yakaladı. Her iki takımın yöneticileri Euroleague Disiplin Kurulunun kararlarını merakla bekliyor.

Pınar Karşıyaka-Türk Telekom maç biletleri satışta Pınar Karşıyaka-Türk Telekom maç biletleri satışta

YABUSELE, INSTAGRAM HESABINDAN AÇIKLAMA YAPTI:

“Dün akşamki davranışlarım için özür diliyorum. Basketbolda sportmenlik ve arkadaşlık vardır. Hep iyi anlaştığımız Partizan kulübünden, Dante Exum’dan, ailesinden, takım arkadaşlarımdan, kulübümden ve bütün taraftarlardan özür diliyorum.” Kevin Punter Twitter hesabı üzerinden kavgayı kendisinin başlattığına yönelik düşüncelere karşı çıktı ve suçu ona ve Llull'u hedef gösterdi.

EUROLEAGUE DİSİPLİN KURULUNDAN BEKLENEN YAPTIRIM CEZASI:

a) 30.001 avrodan 280.000 avroya para cezası

b) Salonlara, EuroLeague maçlarına, EuroLeague organizasyonlarına veya etkinliklerine 1 ile 4 yıl arası girme yasağı

c) EuroLeague maçlarından 1 ile 4 yıla kadar men veya 3 ile daha fazla maç men

d) ) EuroLeague maçlarından ömür boyu men