OEDAŞ elektrik kesintisi listesi! Eskişehir'de elektrik ne zaman gelecek? 1 Ekim 2023 Pazar günü Eskişehir'in farklı ilçelerinde elektrik kesintileri yaşanacak.  1 Ekim 2023 Pazar günü Eskişehir'in hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak? Peki, Eskişehir elektrik kesintisi kaç saat sürecek? Eskişehir elektrik kesintisi ve detayları…

Elektrik kesintisi yüzünden mağduriyet yaşayan vatandaşlar Eskişehir'de elektriklerin ne zaman geleceği ile ilgili Eskişehir elektrik kesintisi ve OEDAŞ elektrik kesintisi listesi araştırmaları yapıyor. OEDAŞ Elektrik Dağıtım şirketinden yapılan açıklamaya göre 1 Ekim 2023 Pazar günü Eskişehir'in bazı ilçelerinde farklı sürelerde elektrik kesintileri yaşanacak. İşte Eskişehir'de elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler ve Eskişehir'de elektrik kesintisi yaşanacak mahalleler. Eskişehir'de hangi ilçelerde elektrik kesilecek, Eskişehir'e elektrik ne zaman gelecek? İşte detaylar haberimizde!

Günyüzü Eskişehir’de elektrik kesintisi

14:45 – 19:00

MERKEZ MERCAN : MERCAN SOKAK

MERKEZ BEYYAYLA : BEYYAYLA SOKAK, KÖY SOKAK

Odunpazarı Eskişehir’de elektrik kesintisi

15:00 – 17:30

MERKEZ 75.YIL (SULTANDERE) : ELAZIĞ SOKAK, KARS SOKAK, KAYSERİ SOKAK

MERKEZ 75.YIL (SULTANDERE) : DİKİLİ SOKAK, EDİNCİK SOKAK

MERKEZ 75.YIL (SULTANDERE) : 11285 SOKAK

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDİR?

Eskişehir elektrik kesintisi – 29 Kasım 2023 Çarşamba Eskişehir elektrik kesintisi – 29 Kasım 2023 Çarşamba

Elektrik kesintisi nedenlerinden biri olan elektrik arızası, elektriğin son tüketiciye ulaşmasını sağlayan iletim hatlarında olabileceği gibi, evlerin, dükkanların veya işletme alanlarının elektrik tesisatında meydana gelebilir. Tüketicilerin elektrik arızasının planlı olup olmadığını bilmesi hazırlıklı olması açısından önemlidir.

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDEN OLUR?

Elektrik kesintileri genellikle planlı yapılır. Ancak bazen elektrik kesintileri çalışma ve arıza sebebiyle de gerçekleşebilir. Elektrik kesintileri ilinizin bağlı bulunduğu elektrik şirketi tarafından duyurulur. Ancak bir duyuru yapılmadıysa ilinizin bağlı olduğu elektrik şirketini, arayıp kesintinin nedenini sorabilirsiniz.

ELEKTRİK KESİLİNCE NE YAPILIR?

Elektrik kesintileri planlı olduğu ve çoğunlukla önceden bilindiği için önlem almak hayatınızın kolaylaşması açısından faydalı olacaktır. Elektrik kesildiğinde evde ve iş yerlerinde elektrikle kullanılan aletler konusunda dikkatli olmak, kontrol etmek gerekir. Özellikle elektrikle devamlılığını sağlayan büyük iş yerleri, fabrika ve atölyelerde ise ekstra güç tarzında daha farklı bir çözüm üretmek önemli olacaktır.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR - Elektrik zammı ne zaman başlıyor?

Kaynak: RABİA AYKUT