Partisinin İzmir İl Başkanlığı ziyaretinde konuşan AK Partili Eroğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini eleştirdi ve “Büyükşehir gerçekten hükümetle uyumlu olsaydı İzmir daha da iyi noktaya gelirdi” dedi.

ÇAĞLA GENİŞ

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’na ziyarette bulundu. İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, parti yöneticileri ve hemşehri dernekleri tarafından karşılanan Eroğlu, ziyarette yaptığı konuşmasında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti hükümeti döneminde İzmir’e yapılan yatırımları tek tek anlatan Eroğlu, Büyükşehir’in çalışmalarını ise yetersiz bulduğunu söyledi.

SİZLERİ ÇOK ÖZLEDİM

İzmir’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, “Sizleri çok özledim. 25. dönemde de İzmir vekiliydim. Bugün çok duygulandım sizleri görünce. Bizim için bu bölgeler çok önemli. Sizlerle birilikte olmanın mutluluğunu kelimelerle ifade etmem mümkün değil” dedi.

KURUŞU KURUŞUNA GÖNDERİYORUZ

Kente hükümetin yaptığı yatırımları tek tek anlatan Eroğlu, muhalefetin yeterince hizmet getirilmediğine dair iddialarına ise, “Burada en büyük havzalardan birisi Küçük Menderes. AK Parti’den önce ne bir gölet ne bir baraj vardı. Hiçbir şey yoktu. İlk defa Menderes ve havzaları biz hatırladık. Aziz Kocaoğlu belediye başkanıydı o zaman İzmir’de büyük su sıkıntısı vardı. İZSU, ‘Bize yardım eder misin?’ dedi. Biz ne olursa olsun hizmet edeceğiz dedik, Aziz Bey de hatırlar. Hükümet olarak İzmir’i takip ettik. Ayak basmadığım hiçbir yer kalmadı. Herkesin derdini dinledik. Muhteşem yatırımlar yaptık. Geçen yılsonuna kadar İzmir’e merkezi hükümetin belediyelere gönderdiği para hariç... Belediyenin nüfusa göre hissesi neyse kuruşu kuruşuna gönderiyoruz. Aksini iddia eden varsa buyursun” yanıtını verdi.

ENFLASYON CANAVARI VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlana Türbesi'ni ziyaret etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlana Türbesi'ni ziyaret etti

“Enflasyon canavarı var; bu bir gerçek” diyen Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sabit gelirliyi, çiftçiyi, memuru enflasyona ezdirmemek için ek bütçe yaptık. Dünyada büyük bir sıkıntı vara ama bunu aşacak olan da AK Parti kadroları. Geçen yılsonuna kadar hükümetimiz İzmir’e 120 milyar lira yatırım yaptı. İzmir’de bugüne kadar böyle bir yatırım görülmedi. Biz her zaman İzmir’in hizmetkarıyız. İçme suyu problemini kökünden çözdük. Yılda 72 milyon metreküp su temin ettik İzmir’e. 41 tane baraj ve gölet yaptık. Önümüzdeki yıl da büyük açılışlar olacak, müjdesini vereyim. Sırf bu yapılan sulamalarda yılda 1 milyar 366 milyon lira para girmeye başladı çiftçinin cebine. İzmir böyle zenginleşti. Biz şu anda 102 derenin ıslahını tamamladık, pek çok köprü inşa ettik. Yanan alanlardan kimseye yer vermedik, ağaçlandırıldı ve fidan dikildi. Arıcılar ormana sokulmuyordu, biz bal ormanları kurduk. Suyunu, kovanını verdik. Şu anda İzmir’de hiç yokken 22 tane bal ormanı, 3 şehir ormanı, 65 tane mesire yeri var.”

O SENE 1 GRAM SU OLMAYACAKTI

Gördes Barajı’na ilişkin yıllardır süren tartışmalara da değinen Eroğlu, “İzmir’i çok seviyoruz, ayrı bir gönül bağım var. İzmir’e ayrı bir sevdamız var, İzmir için her zaman birlikte çalışmaya hazırız. Bu bizim vatan borcumuz. İzmir’i daha ileri noktaya taşımamız lazım. İzmir’de bir ara büyük su sıkıntısı vardı, en uygun yer Gördes Barajı idi. Her barajda kaçak olabilir, tedbir alırız. Ama İzmir’de o sene 1 gram su olmayacaktı, ‘kaçağı boşverin suyu verin’ dedim. Susuzluğun maliyetiz korkunçtur. Gördes İzmir’in sigortasıdır. Çünkü Tahtalı Barajı’nda su bitiyordu. İzmir’de 6 ay su akmasa ne olur? Salgın hastalıklar, sıkıntılar çıkar. 1 haftalık kesintiyi önlemesi bile İzmir için büyük nimet. Boş şeyler bunlar. Diğer barajları neden yapamadınız, Ödemiş’te su mu vardı? Türkiye’nin her yerinde suları şakır şakır akıttık. Bilgi ve tecrübe ile bunları gerçekleştirdik. İzmir’de daha yapılacak çok şeyler var” diye konuştu.

YAPTIK YAPIYORUZ VE YAPACAĞIZ

Ülke ve dünya gündemine yönelik de önemli değerlendirmelerde bulunan Eroğlu, “Türkiye’nin bahtı açık, artık masaya yumruğunu vuran bir Türkiye var. SİHA’larımızı, İHA’larımızı yapıyoruz. Savunma sanayisinde dünyada ilk beş içerisindeyiz. FETÖ başarılı olsaydı güney sınırlarımızda PKK terör devleti kurulacaktı. Hepimizin cesareti sayesinde bu önlendi. Libya’yı parçalayacaklardı müdahale ettik. Anlaşmalarla Mavi Vatan’daki kararlılığımızı gösterdik. Bu milletin bahtı açık, Allah bu millete yardım ediyor. Önümüzü kesmek için ne hamleler yapıldı. Birlik ve beraberliğimizi bozmayacağız. Her şeye yanlış demek onların itibarını sıfıra indiriyor. Biz yaptık, yapıyoruz ve yapacağız. İzmir için de yer her yer için de böyle. Biz hizmetkarız, her zaman emrinize amadeyiz” dedi.

HÜKÜMETLE UYUMLU OLSAYDI...

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kente hizmetlerini yetersiz bulduğunu söyleyen Eroğlu, “Pek çok konu Büyükşehir’e ait. Büyükşehir maalesef asli vazifelerini yapmıyor. Bir takım heykel açılışlarıyla meşgul. Ama burada altyapı var, Körfez var. Çöp meselesini de halledemediler. Eksikler var. Bu bakımdan Büyükşehir gerçekten hükümetle uyumlu olsaydı İzmir daha da iyi noktaya gelirdi. Biz hükümet olarak vazifemiz neyse hepsini fazlasıyla yapıyoruz” açıklamasını yaptı.

EROĞLU’NA HİZMET ÖVGÜSÜ

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “Bugün Sayın Bakanımızı İzmir’de ağırlıyoruz. Uzun yıllar ülkemize büyük hizmetleri dokunan Veysel Eroğlu bakanımızı İzmir’de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. O bizim ilelebet vekilimiz ve bakanımız. Orman, su ve çevre alanında yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Özellikle İzmir’de su konusunda çok büyük hizmetleri var. Onun İzmir’e kazandırdığı dev eserler olmasa... Şu anda İzmir’de sıkıntı yaşanmıyorsa ve en az düzeyde yaşanıyorsa bakanımızın hizmetleri dolayısıyladır. Suyu İzmir’e kazandırmıştır Gördes Barajı ile” ifadelerini kullandı.