TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yatak üreticileri ekonomik kıskaçta

Ekonomik bazlı daralma nedeni ile yatak teknolojileri ve üretiminde sıkıntı yaşandığını belirten uzun yıllar bu sektörde çalışmış olan Gökçe, yatak üreticilerinin ekonomik kıskaçta olduğunu söyledi

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2024 10:03
Haber Güncellenme Tarihi: 16.03.2024 10:03
Kaynak: HABER MERKEZİ
Yatak üreticileri ekonomik kıskaçta

TUNAY AFYON/ÖZEL HABER- İnsan sağlığında büyük öneme sahip uyku konusunda yatak teknolojilerini geliştiren firmalar arasında yer alan Notice Uyku Teknolojileri Kurumsal Satış Müdürü İbrahim Gökçe, sektörde yaşanan ekonomik sorunlara dikkat çekerek, sorunların hükümetin katkısı ile çözüleceğini vurguladı. Sektörün lojistik konusunda çok büyük sıkıntı yaşadığını dile getiren Gökçe, lojistik güzergahı üzerindeki Süveyş Kanalı’nda problem yaşanması durumunda lojistik maliyetlerinin 3 kat arttığına dikkat çekti. Gökçe, ekonomik bazlı daralma nedeni ile peşin çalışmanın en büyük sıkıntılardan biri olduğunu vurgulayarak “Bu konuda bankaların ve Ekonomi Bakanlığı’nın devreye girmesi gerekiyor. Hükümet tarafından büyüme ve istihdamı arttırmak isteyen firmalara farklı seçenekler sunulması gerekiyor” dedi. Hükümetin vergilendirme, ödeme ve teşvik ve yeni ülkelerde pazar açma anlamında katkı vermesini beklediklerini aktaran Gökçe, “Ülkemizdeki üreticilerin tamamı belirli bir ekonomik kıskacın altında ayakta kalarak var olma savaşı veriyor. Çünkü bu sektörün en kolay tarafı al-sat yapmak ama üretip satmak çok büyük sıkıntılar getiriyor. Gerçekten trendi yakalayan, bu arz-talep dengesine uyum sağlayabilen, ürün gamı ve hizmetler konusunda hitap edebilenler ayakta kalacak. Hitap edemeyenler ayakta kalan firmalara katılacak veya yok olacaklar” diye konuştu.  

yatak

TÜRKİYE, DÜNYADA İLK 3’TE

Yatak sektöründe 2024 yılının, durgunlukla başladığını dile getiren Gökçe, “Son dönemlerde sektörel anlamda bir genişleme oldu. Özellikle bizim sektörümüz, uyku sistemleri sektörü mobilya grubundan tamamen ayrıldı. ‘Sleep system’ dediğimiz uyku merkezleri ile daha geniş bir hal aldı. Hatta birçok mobilya firma sayısı kadar uyku firması açıldı” dedi. Gökçe, insanların yatak ve uyku olayına daha çok önem vermesini buna sebep göstererek “Müşterilerimiz, uyku sistemlerini mobilyadan ayrı görmeye başladılar, bu da bizim artımız oldu. Bu konudaki farkındalık son 3 yılda daha çok arttı. 10 yıl önce başlayan, 3 yıldır da zirveye ulaşan ve daha da zirveye oynayan bir sistem var. Her insanın biyolojik yapısı farklı, ona uygun yatak çeşitliliği üretiyoruz” ifadelerini kullandı. Yatak teknolojisinin sağlık teknolojisi gibi ilerlediğini kaydeden Gökçe, “Belki de yatak konusunda Türkiye, dünyada ilk 3’ün içerisinde, belirli markalarla beraber çok çok ilerledi. En büyük markada gördüğünüz ürünü, bizde de görebilirsiniz çünkü çok hızlı ilerliyor” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.