TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Uludağ otelleri yarıyıl tatilini tam kapasite dolulukla geçiriyor

Uludağ, kayak ve kış turizminin öncü merkezlerinden biri olarak, 22 Ocak'ta başlayan yarıyıl tatilini yüzde 100 doluluk oranıyla değerlendiriyor.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2024 13:50
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 13:50
Kaynak: AA
Uludağ otelleri yarıyıl tatilini tam kapasite dolulukla geçiriyor

Uludağ'daki oteller, Aralık ayında kar eksikliği nedeniyle sakin bir dönem geçirmiş olsa da, ocak ayında artan kar yağışı ve sömestr tatili talebi ile yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Zirvedeki 20 pistin kayak için uygun hale gelmesiyle birlikte, Uludağ'daki otel işletmecileri ve esnaf sömestr tatilinden memnun kaldı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, Uludağ'ın bu sezonunun başarılı geçtiğini belirterek, pistlerin istenen seviyede olduğunu ve otellerin yüzde 100 doluluk oranına ulaştığını ifade etti.

Saraçoğlu, ayrıca hafta sonları Bursa'da konaklayan misafirlerin günübirlik olarak dağa çıkarak akşam otellerine döndüğünü söyledi.

murat saraçoğlu

"Uludağ 2024 yılı itibarıyla güzel bir sezon geçiriyor"

Murat Saraçoğlu, Uludağ'ın altyapısıyla ilgili birtakım düzenlemelerin yapıldığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Altyapıda düzenlemeler yapılmıştı ve yenilenmişti. Uludağ'da turistlerin konforlu ve güvenli bir şekilde dinlenmeleri ve eğlenmeleri için güvenlik birimlerimiz de gerekli tedbirleri aldı. TÜRSAB olarak kaçak ve turisti mağdur edecek faaliyetlerin önüne geçmek için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve jandarma kuvvetlerimizle birlikte denetimler yapıyoruz. Uludağ şu an gayet güzel bir sezon geçiriyor."

Endonezya, Polonya, Rusya ve Körfez ülkelerinden gelenler Uludağ'da tatil yapıyor

Günübirlik Uludağ'a çıkmak isteyen yerli turistlerin hafta sonları kara yolunda uzun araç kuyrukları oluşturduğunu vurgulayan Saraçoğlu, aynı şekilde vatandaşların teleferiğe de yoğun ilgi gösterdiğini anlattı.

Saraçoğlu, yabancı turistlerin de Uludağ'a olan yoğun taleplerine dikkati çekerek, "Yerli turistlerin yanı sıra Uludağ'da şu an Endonezya'dan, Polonya'dan misafirler var. Ayrıca Rusya ve Arap coğrafyasından Körfez ülkelerinden de misafirlerimizi Uludağ'da ağırlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.