TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Motorine dev zam! Litresi 45 lirayı geçecek

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar vatandaşın uykularını kaçırıyor. Motorine gece yarısı gelmesi beklenen zammın ardından ise motorinin litre fiyatı 45 lirayı geçecek.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2024 10:02
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2024 10:02
Kaynak: HABER MERKEZİ
Motorine dev zam! Litresi 45 lirayı geçecek

Türkiye'de akaryakıt başta olmak üzere her kaleme gelen zam haberleri gündemi sarsıyor. Son olarak enerji piyasalarında yaşanan gelişmeler, akaryakıt fiyatlarına da yansıyor. Yakıt masraflarında artış beklenirken, araç sahipleri ek maliyetlerle karşı karşıya kalabilir. Yeni yıla girildiğinden bu yana akaryakıt fiyatlarına art arda zam gelmişti. Araç sahiplerine kötü haber, bu gece yarısından itibaren motorine gelmesi beklenen zam ile litre fiyatı 45 lirayı geçecek. Motorine gece yarısı 2.55 TL'lik zam bekleniyor.
Petrol fiyatlarındaki artış ve döviz kurlarındaki dalgalanmalar nedeniyle motorine zam kaçınılmaz hale geldi. Bu durum, Türkiye genelinde araç sahipleri ve ticari işletmeleri olumsuz etkileyebilir.
Artan yakıt maliyetleri, ulaşım ve lojistik sektörlerini olumsuz etkileyebilirken, tüketiciler de ekonomik açıdan zorlu bir sürece girebilirler. Özellikle tarım ve taşımacılık gibi sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler, motorin zammının ardından maliyetlerini dengelemek için fiyat ayarlamaları yapmak zorunda kalabilirler.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Güncel motorin pompa fiyatları:

İstanbul’da litre fiyatı 41.79 TL

İzmir’de litre fiyatı 42.76 TL

Ankara’da litre fiyatı 42.55 TL

Güncel benzin pompa fiyatları:

İstanbul’da litre fiyatı 39.43 TL

İzmir’de litre fiyatı 40.34 TL

Ankara’da litre fiyatı 40.13 TL
 

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.