TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Koç Holding, Yapı Kredi’yi satıyor mu? İddiaya ilişkin açıklama geldi

Reuters, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli First Abu Dhabi Bank'ın, Yapı Kredi'deki Koç Holding hisselerini satın alma görüşmelerinin ileri aşamada olduğunu ve bu işlemin yaklaşık 8 milyar dolar değerinde olabileceğini bildirdi. Koç Holding ise iddialara gecikmeden yanıt verdi ve KAP üzerinden konuya dair bir bilgilendirme yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2024 13:14
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2024 13:14
Kaynak: HABER MERKEZİ
Koç Holding, Yapı Kredi’yi satıyor mu? İddiaya ilişkin açıklama geldi

Koç Holding, Yapı Kredi'deki paylarının satışıyla ilgili olarak ön görüşmelerin sürdüğünü, ancak şu anda kamuya duyurulmasını gerektirecek önemli bir gelişmenin olmadığını açıkladı.

KAP'a yapılan açıklamada "Basın-yayın organlarında, bağlı ortaklığımız Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.'de (YKB) sahip olduğumuz payların satışına yönelik görüşmelerin son aşamaya geldiğine dair haberler çıkmıştır. Bilindiği üzere holding şirketi olarak portföyümüz ile ilgili gündeme gelebilecek alternatiflerin değerlendirilmesine yönelik olarak, ilgili taraflarla görüşmeler yapılabilmektedir. Medyaya yansıyan konuyla ilgili olarak da benzer nitelikte ön görüşmeler devam etmekle birlikte, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliğ kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte bir gelişme bulunmamaktadır. İşbu açıklama yatırımcılarımızdan gelen sorular üzerine yapılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Reuters'ın isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberine göre, First Abu Dhabi Bank, Koç Grubu'nun Yapı Kredi'deki yüzde 61,2 hissesini yaklaşık 8 milyar dolara satın almak için ileri düzeyde görüşmeler yürütüyor.

 Kaynaklar, uzun süren müzakerelerin ardından potansiyel bir anlaşmanın nihai detaylarının şekillendiğini belirtti. Kaynaklardan biri, Koç Grubu'nun hisseler için yaklaşık 8,5 milyar dolar istediğini, First Abu Dhabi Bank'ın ise 7,5 milyar dolar teklif ettiğini ifade etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.