TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ev Tekstilcileri İzmir’de buluştu

Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) İzmir’de üyeleri ile buluşarak, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ile Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi’yi de ziyaret etti

Haber Giriş Tarihi: 03.12.2023 07:12
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Ev Tekstilcileri İzmir’de buluştu

Dünyada 180 ülkeye, yılda 3.5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren ev tekstil ürünleri sektörü temsilcileri İzmir’de bir araya geldi. 33 şehirde, 1200’ün üzerinde üyeye sahip olan Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) İzmir’de üyeleri ile buluşurken, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ile Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi’yi de ziyaret etti. Türkiye’deki tüm ev tekstili firmalarını dijital ortamda buluşturan Hometex.org aplikasyonunun da tanıtımını yapan Dernek, bu sayede üyelerinin uluslararası pazarlardan daha çok pay almasını sağlayacak.

Ankara’dan sonra İzmirli üyeler ile de bir arada olmak sorunlarını ve çözüm önerilerini dinlemek için İzmir’de buluştuklarını dile getiren TETSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, Yönetim Kurulu toplantılarını gerçekleştirdiklerini, üye ve kurum ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

BAŞKANLARA VE ÜYELERE ZİYARET

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi ve EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ile bir araya gelerek derneklerini anlattıklarını ve İzmir’de de etkin olarak yer alma isteklerini ilettiklerini belirten Bayram, her iki başkandan da kendilerine destek sözü aldıklarını kaydetti. Yönetim Kurulu toplantılarında gündemdeki konuları değerlendirdiklerini anlatan Bayram, sonrasında Wyndham Grand İzmir Özdilek Otel’de düzenledikleri yemekte İzmir’deki üyeleri ile bir araya geldiklerini söyledi.

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği

DİJİTALLEŞME ÜYELERİ DÜNYAYA AÇACAK

İzmir’deki üyelerine de ev tekstil sektörünü dijital ortamda buluşturan ve dünya pazarlarındaki paylarını daha da artırmalarını sağlayacak hometex.org sitesinde yer almaları çağrısı da yaptıklarını vurgulayan Bayram, “Bütün üyelerimizi bu siteye üye olmaya davet ediyoruz. Türkiye ev tekstil ihracatının yüzde 85’ini bizim üyelerimiz yapıyor. Türkiye ihracatında sektörümüzün payı yüzde 2 seviyesinde. 180 ülkeye. 3.5 milyar dolar yıllık ihracat yapıyoruz. Dijital çağa uyum çerçevesinde hazırladığımız hometex.org aplikasyonumuzla ihracatımızı daha da artırmayı hedefliyoruz” dedi.

KUR VE ENFLASYON SORUNU ÇÖZÜLMELİ

Hometex Fuarı’nı da yıllardır 170 bine yakın ziyaretçi, 850 yerli ve yabancı katılımcı ile 200 bin metrekare alanda başarılı bir şekilde düzenlediklerine dikkat çeken Bayram, Fuarlarını daha da büyütmek ve daha etkin hale getirmek istediklerini açıkladı. İhracatçı bir sektör olarak en büyük sorunlarının kurların enflasyon oranında artmaması ve ekonomide yaşanan iniş çıkışlar olduğuna işaret eden Bayram, “Ekonomideki istikrar diğer sektörler gibi bizim sektörümüz içinde çok önemli. Maliyetlerimiz sürekli artıyor ancak kurlar enflasyon oranında artmadığı için ihracatta sorun yaşıyoruz. Ayrıca enflasyon ve hayat pahalılığı da iç piyasada bizim sektörü olumsuz etkiliyor. Enflasyonun düşürülmesi için alınan tedbirleri destekliyoruz. Kur ve enflasyon sorununu çözümü ile sektörümüzün rahatlayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Bu haber de ilginizi çekebilir: Tekstilin dev buluşmasında İzmir ev sahibi olacak

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.