TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Deprem bölgesindeki işletmelere faiz indirimli KOSGEB kredileri yolda

Deprem bölgesinde faaliyet gösteren KOBİ'ler ve mikro işletmeler, diğer kamu kurumlarından aldıkları desteklere ek olarak faiz indirimli KOSGEB kredilerinden yararlanabilecek

Haber Giriş Tarihi: 01.03.2024 11:10
Haber Güncellenme Tarihi: 01.03.2024 11:10
Kaynak: AA
Deprem bölgesindeki işletmelere faiz indirimli KOSGEB kredileri yolda

Deprem bölgesinde faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmeler için önemli bir destek haberi geldi. Son beş yıl içinde diğer kamu kurumlarından destek alan KOBİ'ler ve mikro işletmeler, artık faiz indirimli KOSGEB kredilerinden de faydalanabilecek. Bu yeni düzenleme, bölgedeki işletmelerin daha uygun finansmana erişimini sağlayarak yeniden yapılanma sürecine destek olmayı hedefliyor.

Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketi tarafından Esnaf ve Sanatkarlara Kredi Kullandırılmasına İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına İlişkin" Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu değişiklikle, mevcut düzenlemeye göre son beş yıl içinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarından faiz veya hibe desteği alan esnaf ve sanatkarlar için aynı işletme ve konu üzerine faiz indirimli kredi kullanımı sınırlaması getirilmişti. Ancak, yeni yapılan değişiklikle, KOSGEB ile Dünya Bankası arasında imzalanan kredi anlaşması kapsamında "Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Programı"ndan faydalanan esnaf ve sanatkarlar bu düzenlemenin dışında tutuldu. Bu adımın, deprem sonrası bölgedeki işletmelerin yeniden yapılanması için önemli bir destek olması bekleniyor.

Kaynak: AA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.