TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bakan Şimşek enflasyon rakamlarını değerlendirdi: Şubattan itibaren düşecek

Ocak ayı enflasyon rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Ocak ayında büyük oranda enflasyona yansıyan bu etkilerin enflasyonun ana eğilimini etkilemesini beklemiyoruz. Şubattan itibaren aylık enflasyonun kayda değer şekilde düşerek tahmin patikamızla uyumlu seyredeceğini öngörüyoruz. ” dedi

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2024 10:37
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 10:37
Kaynak: İHA
Bakan Şimşek enflasyon rakamlarını değerlendirdi: Şubattan itibaren düşecek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından ocak ayı enflasyonunu ve yıllık oranlarını açıklayarak, oluşan enflasyon oranlarının, enflasyonun ana eğilimini etkilemesini beklemediklerini dile getirdi. Bakan Şimşek şu ifadelere yer verdi:

“Ocak ayında aylık enflasyon geçici etkiler kaynaklı yükselerek yüzde 6,7 gerçekleşirken, yıllık enflasyon yüzde 64,9 oldu. Ocak ayında büyük oranda enflasyona yansıyan bu etkilerin enflasyonun ana eğilimini etkilemesini beklemiyoruz. Şubattan itibaren aylık enflasyonun kayda değer şekilde düşerek tahmin patikamızla uyumlu seyredeceğini öngörüyoruz. Yıllık enflasyonda ise yılın ikinci yarısında belirgin bir gerileme göreceğiz. Fiyat istikrarını sağlamak temel önceliğimizdir.”

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.