TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Astsubay başçavuş ne iş yapar? Astsubay başçavuş maaşı ne kadar?

Astsubay başçavuş maaşları merak konusu oldu. Peki Astsubay başçavuş maaşları ne kadar? İşte bütün detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 15.03.2024 17:24
Haber Güncellenme Tarihi: 15.03.2024 17:24
Kaynak: HABER MERKEZİ
Astsubay başçavuş ne iş yapar? Astsubay başçavuş maaşı ne kadar?

Astsubay başçavuş maaşları diğer meslek grupları arasında en merak edilen maaşlar arasında yer alıyor. Biz de sizin için astsubay başçavuş maaşları ile ilgili araştırma yaptık. Peki astsubay başçavuş maaşları ne kadar? İşte detaylar…

Astsubay Başçavuş ne iş yapar?

Astsubay Başçavuş, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Astsubay Kıdemli Üstçavuş ile Astsubay Kıdemli Başçavuş arasında konumlanan bir astsubay rütbesidir.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı muharip birliklerde, Astsubay Başçavuş rütbesinin kadro görevleri genellikle Bölük Astsubaylığı, Takım Komutanlığı, özel takımlarda Takım Astsubaylığı ve Karargahlarda idari işler astsubaylığı gibi görevleri kapsar. Başçavuş rütbesine sahip olan bir astsubay, sicil verme gibi belirli yetkilere de sahiptir. Başçavuş rütbesinden sonra, astsubay rütbeleri genellikle idari faaliyetlerde görev alır.

Astsubay başçavuş maaşı ne kadar?

Astsubay rütbeleri içinde astsubay kıdemli başçavuş, astsubay başçavuş, astsubay kıdemli üstçavuş, astsubay üstçavuş, astsubay kıdemli çavuş, astsubay çavuş ve astsubay astçavuş bulunmaktadır. Güncel verilere göre; en düşük astsubay maaşı 23.650 TL olarak belirlenmiş, ortalama astsubay maaşı ise 29.560 TL olarak kaydedilmiş ve en yüksek astsubay maaşı ise 62.970 TL olarak hesaplanmıştır.

Astsubay kıdemli başçavuş kaç yılda olunur?    

Astsubay Kıdemli Başçavuşluk rütbesinde bekleme süresi 6 yıldır. Astsubaylar, Astsubay Kıdemli Başçavuş rütbesini almak için ilk üç yılını tamamladıktan sonra, Astsubay Kademeli Kıdemli Başçavuş (Asb. Kad. Kd. Bçvş) olarak adlandırılırlar.

Astsubay Çavuş ne kadar maaş alır?      

Astsubayların maaşları 2024 itibarıyla kıdeme göre 36.000 TL ile 50.000 TL arasında değişmektedir. Yeni mezun astsubaylar ise genellikle yaklaşık 36.000 TL civarında bir maaş alır.

 

Kaynak: HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.