TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

150 bin TL evlilik kredisi başvurusu başlıyor! Evlilik kredisi başvurusu ne zaman başlayacak?

Evlenecek çiftlere müjde! Evlilik kredisi desteğinde ayrıntılar belli oldu. 150 Bin TL evlilik kredisi ilk olarak deprem bölgesinde başlayacak. Peki? evlilik kredisi başvurusu ne zaman başlayacak?

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2024 15:43
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2024 15:43
Kaynak: HABER MERKEZİ
150 bin TL evlilik kredisi başvurusu başlıyor! Evlilik kredisi başvurusu ne zaman başlayacak?

Faizsiz evlilik kredisi başvuruları, son dakika gelişmeleri ile yakından takip ediliyor. 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi başvurusu tarihi ve şartları büyük bir ilgiyle araştırılıyor.

Aile ve Gençlik Fonu evlilik kredisi başvurusu tarihi ve şartları 2024 yılında, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın son dakika açıklamalarıyla gündeme geldi.

Aile ve Gençlik Fonu kapsamında başvurusu onaylanan kişilere, 48 ay vadeli ve ilk 2 yılı geri ödemesiz olmak üzere 150 bin TL evlilik kredisi destek sunulacağı belirtildi.

Peki, evlilik kredisi başvurusu ne zaman başlayacak? Evlilik kredisi başvuru şartları nelerdir? İşte detaylı bilgiler...

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Faizsiz evlilik kredisi başvurusu, deprem bölgesinde 15 Şubat'ta alınacak. Açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'tan geldi.

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Deprem bölgesinde faizsiz evlilik kredisi başvuruları, 15 Şubat tarihinde alınmaya başlanacak. Bu önemli duyuru, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından yapıldı.

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, müjdeyi evlenecek gençlere vererek, "Bir süredir üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığımız Aile ve Gençlik Fonu'nda hazırlıkları tamamladık. İlk defa deprem bölgesinde uygulayacağımız Aile ve Gençlik Fonu'na başvuruları 15 Şubat'ta almaya başlayacağız. Başvuruları 15 Şubat itibarıyla Bakanlığımızın web sitesi olan 'aile.gov.tr' üzerinden e-devlet aracılığıyla alacağız. Deprem bölgesinde aile kurma yolunda ilk adımı atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu destek ile aynı zamanda kendi projelerini de hayata geçirebilecek" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.