TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

SOCAR Energy School ikinci döneminin ilk dersi gerçekleşti

SOCAR Türkiye ve Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi iş birliğiyle düzenlenen SOCAR Energy School sertifika programında, ilk ders SOCAR Türkiye’nin üretim tesislerinin yer aldığı Aliağa’da gerçekleşti

Haber Giriş Tarihi: 29.11.2023 12:19
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
SOCAR Energy School ikinci döneminin ilk dersi gerçekleşti

SOCAR Türkiye ve Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) iş birliğiyle bu yıl ikinci kez düzenlenen SOCAR Energy School sertifika programında, ilk ders SOCAR Türkiye’nin üretim tesislerinin yer aldığı Aliağa’da yapıldı.

Türkiye’nin en büyük entegre endüstri gruplarından SOCAR Türkiye’nin, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) iş birliğiyle düzenlediği SOCAR Energy School sertifika programında ilk ders 25 Kasım’da Aliağa’da yapıldı.

Sertifika programının ilk dersini veren SOCAR Türkiye CEO’su (vekaleten) Elchin Ibadov, “SOCAR Türkiye’de, “Birlikteyiz.Güçlüyüz” mottomuzdan hareketle, ana konumuz olan enerjinin her alanında bilgisine başvurulan, yetkin kişiler yetiştirmenin sorumluluğunun da bizde olduğu düşüncesiyle, geçtiğimiz yıl başlattığımız SOCAR Energy School’u, bu yıl üzerine daha da koyarak devam ettirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu sertifika programına seçilen, kamu, özel sektör, basın ve akademi dünyasından tüm katılımcıların, enerji alanında 360 derece bakış açısına sahip olarak, hem kendilerine hem de sektöre büyük katkı sağlayacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

SOCAR Türkiye CEO’su (vekaleten) Elchin Ibadov’un verdiği ilk dersin ardından konuşmasını yapan Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici, Yönetici Geliştirme Birimi, EDU’nun, kurumların ve bireylerin gelişim yolculuklarında fark oluşturduğunu belirterek, “Birlikte oluşturmak ve geliştirmek misyonuyla hareket eden bir üniversite olarak, SOCAR Türkiye iş birliğiyle, Türkiye’deki enerji sektörünün, enerji sektöründe nitelikli insan kaynağı anlamında güçlenmesine verdiğimiz katkıdan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Sertifika programında, yüz yüze yapılan ilk dersin ardından ağırlıklı olarak çevrimiçi platformda yürütülecek olan dersler, 29 Ocak 2024 tarihinde bitecek.

Sertifika programında, küresel ve bölgesel enerji konularını, Hazar Havzası ile Türkiye ve Azerbaycan’ın enerji politikalarını, iklim değişikliği ve enerji güvenliği, yenilenebilir enerji kaynaklarının durumu ve geleceği gibi konulardaki dersler, enerji alanında dünyaca ünlü uzmanlar, ulusal ve uluslararası üniversitelerden öğretim üyeleri tarafından veriliyor.

Bu haber de ilginizi çekebilir: SOCAR Türkiye, ‘Kalite Günü’ etkinliği düzenledi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.