TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AB destekli proje Manisa’da tamamlandı

Mikro-Fon desteği kapsamında kabul edilen 'Gelecekte Biz varız Sağlıkta Okuryazarız' projesi kapanış lansmanı Manisa’da gerçekleşti

Haber Giriş Tarihi: 29.11.2023 12:49
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
AB destekli proje Manisa’da tamamlandı

Manisa Sor-Arge Derneği tarafından hazırlanan, Avrupa Birliği Uluslararası çocuk merkezi tarafından Mikro-Fon desteği kapsamında kabul edilen 'Gelecekte Biz varız Sağlıkta Okuryazarız' projesi kapanış lansmanı Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Çağatay Uluçay ilköğretim Okulu Konferans Salonunda gerçekleşti.

Toplantıya proje ortaklarından Manisa İl Sağlık Müdürlüğü adına İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erol Karaca, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı adına Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Seyhun Kürşad ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına İl Müdür Yardımcısı Fevzi Yüksel katıldı. Toplantıda proje faaliyetleri hakkında yerel basına ve konferans salonunda bulunan öğrencilere bilgi verilirken, projede yer alan öğrenciler ve akademisyenlere kurum amirleri tarafından teşekkür belgeleri ve hediye paketleri verildi.

7-11 YAŞ GRUBU ÇOCUKLARI KAPSIYOR

Manisa Sor-Arge Derneği tarafından hazırlanan ve Manisa İl Sağlık Müdürlüğü ile Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortağı olduğu Avrupa Birliği Uluslararası çocuk merkezi tarafından Mikro-Fon desteği kapsamında kabul edilen 'Gelecekte Biz varız Sağlıkta Okuryazarız' Projesinde hedef grup Manisa'daki ilköğretim çağı 7-11 yaş grubu çocukları kapsıyor. Proje ile çocukların sağlık okuryazarlık seviyelerini tespit etmek ve tespit edilen konularda hedef kitleye uygun bilimsel eğitim materyalleri ile eğitim verildi. Eğitimlerin verimliliğini ve proje sonunda hedef kitlenin sağlık okuryazarlık seviyelerindeki artışı ölçmek ve raporlamak suretiyle bilimsel bir çalışma yapılması planlandı. Sonuçların başta proje ortakları olmak üzere, yerel- ulusal basın ve sosyal medya kanalları aracılığıyla tüm Türkiye’ye ulaştırılacağı bildirildi.

Bu haber de ilginizi çekebilir: Manisa'da fırtına: Çok sayıda ağaç devrildi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.