Meteoroloji, 22 Mayıs Pazartesi günü Ege illerinde görülmesi beklenen gök gürültülü sağanak yağışa karşı vatandaşları uyardı. Yetkililer, Aydın, Denizli, Manisa ve Muğla için yapılan uyarılarda ani baskınlara karşı dikkatli olmalarını söyledi.  

İşte Meteoroloji Müdürlüklerinde yapılan açıklamalar:

AYDIN
Meteoroloji 22 Mayıs Pazartesi günü Aydın il genelinde görülmesi beklenen gök gürültülü sağanak yağışa karşı vatandaşları uyardı.
Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre; 22.05.2023 Pazartesi günü bölgemizde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların, Aydın il genelinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.
Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadeleri kullanıldı.

AW895611_01 (ft)

DENİZLİ
Meteoroloji Denizli'de beklenen yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlara karşı uyarılarda bulundu.
Kısmi güneşli ve yağışlı günler geçiren Denizli için Meteoroloji uyarıda bulundu. Kuvvetli yağışın etkisini göstereceğini belirtilen açıklamada Meteoroloji, "22 Mayıs 2023 Pazartesi günü Denizli'de beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadelerine yer verdi.

MANİSA
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü, Manisa'da yarın yerel kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu.
Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre 22 Mayıs 2023 Pazartesi günü bölgemizde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların Manisa il genelinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

AW895596_01 (ft)

Afyonkarahisar'da trafik kazası Afyonkarahisar'da trafik kazası

MUĞLA
Meteoroloji 22 Mayıs Pazartesi günü Muğla çevrelerinde görülmesi beklenen gök gürültülü sağanak yağışa karşı vatandaşları uyardı.
Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; 22.05.2023 Pazartesi günü Muğla çevrelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadeleri kullanıldı. İHA