TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ABD'nin gözü Ortadoğu'da: İran destekli hedeflere yönelik saldırı planları onaylandı!

ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, Irak ve Suriye'de aralarında İran destekli militanların ve kullandıkları tesislerinde bulunduğu çok sayıda hedefe yönelik saldırı planlarını onaylandığı iddia edildi

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2024 18:25
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2024 18:25
Kaynak: İHA
ABD'nin gözü Ortadoğu'da: İran destekli hedeflere yönelik saldırı planları onaylandı!

Ürdün’deki ABD üssüne düzenlenen İHA saldırısının ardından ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Irak ve Suriye'de çok sayıda hedefe yönelik saldırı planlarını onaylandığı iddia edildi. Adı açıklanmayan ABD’li yetkililere dayandırılan haberlerde, hedefler arasında İran destekli militanların ve kullandıkları tesislerinde bulunduğu ve saldırıların birkaç gün süreceği öne sürüldü.

Haberde, saldırının zamanının büyük ölçüde hava durumuna göre belirleneceği belirtilerek, bunun nedeninin ABD’nin söz konusu hedefleri vururken yanlışlıkla sivilleri de vurmadığından emin olmak için olduğu aktarıldı.

Bölgedeki hava durumuna göre, bölge üzerindeki yağmur bulutlarının gece saatlerinde dağılması beklenirken, saldırıların buna bağlı olarak yakın zaman başlayacağı iddia ediliyor.

İsrail-Filistin çatışmasının başladığı 7 Ekim'den bu yana Irak ve Suriye’deki ABD güçlerine en az 160 saldırı düzenlenmiş, Ürdün’deki Tower 22 adlı ABD üssüne 28 Ocak’ta düzenlenen saldırıda 3 ABD askeri ölmüştü.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.