Dostluk kelimesi, günlük hayatımızda hepimizin sıkça kullandığımız kelimeler arasında yer alıyor. Yaşamlarımız boyunca dilimizde yer alan dostluk kelimesi, hepimizin günlük hayatımızda gerekse sosyal medyada kullanılan sözcüklerden birisi olarak öne çıkmaktadır. Toplumda belki de herkese göre dostluk kelimesinin anlamı değişebilir. Zevklerin ve düşüncelerin uyuşmasıdır. Kişisel çıkar karşısında kurulan bir ilişki değildir. Beklenmedik bir anında kalbine doğan sıcacık bir duygudur. Sevinçtir, üzüntüdür, anlamaktır, hatırlanmaktır, sonsuza dek olan arkadaşlıktır, DOSTLUK...

dost, zor zamanımızda elimizden tutup bizi kaldırabilecek kişidir. Hepimizin yaşamında gerçek bir dosta ihtiyacı vardır. Güzel günlerimizde mutluluğumuzu paylaşan, sıkıntılı günlerimizde bizim üzüntümüzü hafifleten kişiler bizim gerçek dostlarımızdır.

hayatında bir çok arkadaşı, çevresinde pek çok yakını vardır. Bu insanların hepsi gerçek dost değildir. Yanınızda olmasa da dostunuz uzakta da olsa onun varlığını bilmeniz bile sizi mutlu eder. Bazen yaşamımızda hayatımızı karartan konular olabiliyor ve o an dünya üzerimize geliyor sanki ama dostunuz size ışık olabiliyor, sıkıntılarınızı paylaşarak sizi rahatlatabiliyor.

dostları bulmak isteyen insanların uzun bir zamana ihtiyacı vardır. Kolay bulunmuyor gerçek dostlar, kolay oluşmuyor gerçek dostluklar. Gerçek dostluk çok zor elde edilir. Ama bu duygu dünyadaki pek çok duygunun üstündedir. Gerçek bir dost bulan kişiler şanslı insanlardır. Eğer sizinde gerçek anlamda bir dostunuz varsa ona sımsıkı sarılın ve hiç bırakmayın.

olmalı varlığını daima bildiğin kendini güvende hissettiğin. Biri olmalı üzülme üzülürüm diyen biri olmalı hayatınızda.

Çünkü gerçek dostlar yıldız gibidir karanlık çökünce ortaya çıkarlar.