Ermeni toplulukların baskısı karşısında bir karar alındığı iddia edilen Disney Plus, temmuz ayında tüm orijinal Türk yapımlarını kaldırdığı bilgisi verilirken, Disney Plus Atatürk dizisinin platformlarında yayınlamak yerine, dizinin FOX TV ekranlarında aynı zamanda da sinemalarda yayınlanacağını bildirdi.

ATATÜRK’ÜN HAYATINI KONU ALAN DİZİ FOX TV EKRANLARINDA YAYINLAYACAK

Ermeni toplulukların baskısı karşısında bir karar aldığı iddia edilen Disney Plus, temmuz ayında tüm orijinal Türk yapımlarını kaldırdığı bilgisi verildi. Türk dizileri arasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının konu alındığı dizinin de iptal edilmesi büyük tepkiye sebep olurken, Disney plus yetkilileri tarafından bir açıklama geldi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının konu alındığı diziyi Disney platformlarında yayınlamak yerine Fox TV ekranlarında aynı zamanda da sinemada yayınlayacağı açıkladı.  

ARAS BULUT İYNEMLİ-İLKSES

ATATÜRK DİZİSİNİN İLK FRAGMANI NE ZAMAN?

Disney Plus Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını yer aldığı diziyi platformda yayınlamayacağını açıklamasından sonra, vatandaşlar tarafından büyük tepki gördü. Bu durum karşısında Aboneliklerini iptal eden kullanıcılar, Disney Plus uygulamasını silerek, uygulamaya 1 puan vererek tepkilerini bu dile getirdi. Disney+, Atatürk dizisiyle alakalı yapılan açıklamayı bildirmeden önce App Store üzerinde 4,6 puan alırken, açıklama sonrasında yaşanan boykot ile birlikte ardından 1,1 puana kadar gerileme yaşadı.

Dizi ile ilgili gelen tepkiler sonrasında popülerliğini kaybetmemek adına ağız değiştirerek, dizinin daha geniş kitlelere ulaşması için Atatürk dizisinin platformlarında yayınlamak yerine, dizinin FOX TV ekranlarında aynı zamanda da sinemalarda yayınlanacağını bildirerek, böyle bir karar aldıklarını açıkladı. Yapılan açıklama sonrasında dizinin ne zaman ekranlara geleceği dizide rol alacak oyuncu kadrosu merak konusu olurken, dizinin ilk bölümü FOX TV’de yayınlanacağı bilgisi verildi. Atatürk dizisinin ikinci bölüm ise sadece sinemalarda gösterime gireceği bilgisi verildi.

Dizide Atatürk’ü canlandıracak olan Aras Bulut İynemli, sosyal platform üzerinden, dizinin fragmanı paylaştı. İynemli tarafından paylaşılan fragman kısa sürede büyük beğeni topladı.

Atatürk’ün hayatını konu alan dizinin ilk bölümü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda FOX TV’de yayına girmesi planlanıyor. Bu kapsamda da Atatürk dizisi için yayın takvimi şu şekilde;

1.       Filim 29 Ekim’de FOX TV’de yayımlanacak.

1.       Filim 3 Kasım’da sinemalarda

2.       Filim ise 22 Aralık’ta sinemada  gösterime girecek.

İstanbul'da patlama meydana geldi! İstanbul'da patlama meydana geldi!

2024 yazına doğru ise her iki film de FOX TV yayınlanacak.

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: ATATÜRK'ÜN KIZININ VASİYETİ YERİNE GETİRİLİYOR: O ŞARKILAR ALBÜM OLUYOR

Kaynak: HABER MERKEZİ