TENZİLE AŞÇI

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar Uzundere’de bulunan ve daha önce depremzedelere tahsis edilen deprem konutlarının üçüncü etabı için satış ihalesine çıkıyor.

O bitkiyi izinsiz toplayanlara 2 milyon lira ceza O bitkiyi izinsiz toplayanlara 2 milyon lira ceza

Büyükşehir, 30 Ekim 2020’de meydana gelen deprem sonrasında evleri yıkılan vatandaşların mağdur olmaması için depremzedeleri, belediyenin mülkiyetinde bulunan Karabağlar Uzundere’deki 224 konuta yerleştirmişti. Depremden 1 yıl sonra tahsis süresinin sona ermesiyle birlikte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ‘Sayıştay’da sorun çıkması’ gerekçeşiyle depremzedelerin konutlardan çıkarılması gerektiğini belirtmiş ancak koşullar gereği depremzedelerin konutlardaki süresi üç kez daha uzatılmış ve depremzedelere konutların tahliyesi için 31 Mayıs 2023 tarihine kadar müsaade edilmiş ve sürenin sona yaklaşılmasıyla birlikte Büyükşehir, konutlarda oturan depremzedelere tebligat göndermeye başlamıştı.

52 KONUT DAHA İHALEDE

Öte yandan; daha önce ilk etapta 40 ve ikinci etapta 65 olmak üzere toplamda 105 konut için satış kararı alan Büyükşehir, depremzede konutlarının üçüncü etabı için de satış kararı aldı. Uzundere’deki 52 konut, Büyükşehir’in ihale vitrinine konuldu. Konutlar 30 Mayıs Salı günü Kültürpark içerisinde yer alan 2 No’lu Hol’de Encümen Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Konutlar için belirlenen muhammen bedeller ise 1 milyon 34 bin lira ile 1 milyon 928 bin lira arasında değişirken satışların gerçekleşmesi durumunda belediyenin kasasına 59 milyon 187 bin lira girmesi bekleniyor.