SULTAN GÜMÜŞ KAYA

TOBB Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi, Netflix, Tiyatro Kooperatifi ve İhtiyaç Haritası iş birliğiyle hayata geçirilen 'Renkli Hayaller Sahnesi' projesi, depremden etkilenen çocukları farklı etkinliklerle buluşturacak. 

İki ay boyunca sürecek Renkli Hayaller Sahnesi için Hatay ve Maraş'ta özel çadırlar kurulacak. Projenin haftanın altı günü gerçekleştirilecek aktiviteleri arasında uzman psikologlar tarafından incelenip onaylanan tiyatro oyunları, atölyeler, drama çalışmaları, konserler, sokak performansları, film ve belgesel gösterimleri yer alacak. Projenin tasarlayıcılığını ve yürütücülüğünü 70'i aşkın özel tiyatronun güç birliğiyle kurulan Tiyatro Kooperatifi yürütecek.

İzmirliler Haziran’da sergiye doyacak İzmirliler Haziran’da sergiye doyacak

SANAT UMUDUN EN YÜKSEK HALİ
Tiyatro Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Yeşim Özsoy, yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti: “Bu projede tiyatro, müzik ve sinemanın ortaklaşan gücüyle sokaklarımıza elimizden geldiğince renk, zihinlerimize güzel hayaller ve çocuklarımıza yarar sağlayabilecek sahneler, alanlar yaratmak amacıyla yola çıktık. Tiyatrolarımızın ortak kararı ve katılımıyla ortaya çıkan Renkli Hayaller Sahnesi projemizi gerçekleştirmemizde bize destek olan Netflix ve TOBB Kreatif Endüstriler Meclisi'ne, alanda yanımızda olan İhtiyaç Haritası'na teşekkürlerimizi sunmak istiyorum. Tüm zorluklara rağmen çocuklarımızın yüzlerinde tebessüm yaratmak ve onlara unutulmaz deneyimler sunabilmek için heyecanlıyız. Aristoteles'in de dediği gibi 'umut rüyanın uyanışıdır' ve sanat umudun en yüksek halidir.”