TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

MHP Denizli Serinhisar Belediye Başkan adayı Cemal Kobaş kimdir?

Türkiye yerel seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Denizli Serinhisar adayı belirlendi. Açıklanan isim Cemal Kobaş oldu. Cemal Kobaş kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2024 12:47
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 12:47
Kaynak: HABER MERKEZİ
MHP Denizli Serinhisar Belediye Başkan adayı Cemal Kobaş kimdir?

Türkiye yerel seçimlerinin yapılacağı 31 Mart 2024 tarihinde yaklaşılması ile birlikte, siyasi partilerin kamuoyuyla paylaştığı aday isimlerinin sayısı artış gösterdi. Pek çok il ve ilçenin aday isimlerinin belli olduğu bu dönemde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) de aday isimlerini vatandaşlar ile paylaştı. Bu kapsamda MHP Denizli Serinhisar Belediye Başkan adayı Cemal Kobaş oldu. Cemal Kobaş kimdir? Birlikte inceleyelim.

Cemal Kobaş kimdir?

Cemal Kobaş, 1983 yılında Denizli’nin Serinhisar isimli ilçesinde dünyaya geldi. Evli ve üç çocuk babası olan Kobaş, hayatının büyük bir bölümünü Denizli ve çevresinde geçirdi. İlk ve orta öğrenimini Serinhisar'da tamamladıktan sonra iş dünyasına atılan Kobaş, Ersancak Leblebi ve Kuruyemiş Firması'nın sahibi oldu.

Cemal Kobaş siyasi hayatına ne zaman başladı?

Siyasi kariyerine 2009-2014 yılları arasında Serinhisar Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini üstlenerek başlayan Cemal Kobaş, gençlerle olan etkileşimiyle dikkat çekti. Ardından 2016-2021 yılları arasında Serinhisar Leblebiciler Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanlığı görevini yürüttü. 2018-2023 yılları arasında Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyeliği ve ardından 2018 yılından itibaren Denizli Ticaret Borsası Meclis Üyeliği görevini başarıyla sürdüren Cemal Kobaş, sivil toplum faaliyetlerinde de aktif olarak rol aldı. 2019-2023 yılları arasında Ak Parti Serinhisar İlçe Başkanlığı görevini yürüttü ve 2009-2014 yılları arasında Serinhisar Ülkü Ocakları Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulundu.

Cemal Kobaş Twitter (X) hesabının adı nedir?

Cemal Kobaş, “CemalKobas” kullanıcı adı ile Twitter (X) hesabını kullanıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.