TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Denizli'de hafta sonu hava nasıl olacak? 2/3 Aralık 2023

Denizli'de hafta sonu hava nasıl olacak? Denizli'de hava sıcaklıkları kaç derece? Denizli'de hafta sonu hava durumu

Haber Giriş Tarihi: 02.12.2023 07:49
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Denizli'de hafta sonu hava nasıl olacak? 2/3 Aralık 2023

Denizli'de hava durumu nasıl olacak? Denizli'nin anlık hava durumu nasıl? Denizli'de haftasonu hava nasıl olacak? Uzmanlar hangi uyarılarda bulundu?

İşte Denizli'de hafta sonu hava durumu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre; Denizli'de hafta sonu Cumartesi parçalı bulutlu bir hava hakim olacak ve en yüksek sıcaklık 21 derece olurken en düşük sıcaklık ise 11 derece olacak. Pazar günü ise çok bulutlu bir hava etkili olacak ve en yüksek sıcaklık 21 derece olurken en düşük sıcaklık ise 11 derece olacak.

denizlihafta2aralık

SONBAHAR NEDİR? 

23 eylülde başlayıp 21 aralıkta biten ve yazla-kış arasındaki mevsim sonbahardır. Bu mevsimde havalar yavaş yavaş soğumaya, ağaçlar yapraklarını dökmeye, bitkiler ve hayvanlar kışa hazırlık yapmaya başlar. Sonbahar, kış ayının habercisidir. Ülkemizde sonbahar bazı illere daha erken bazı illere daha geç gelir. Ege Bölgesi’nde sonbahar genellikle normalden daha kısa yaşanır.

SONBAHAR HASTA EDER Mİ?

Güneşin insana mutluluk ve huzur verdiği daha önce çokça kez denemelerle tespit edilmiştir. Sonbaharın gelmesiyle birlikte havalar soğumaya başladığı için kişilerde depresif bir ruh hali ortaya çıkabilir. Böylece son baharın gelişiyle birlikte kişilerde; halsizlik, uykusuzluk, yorgunluk gibi şikayetler görülebilir. Bu belirtileri gördüğünüzde bunun bir hastalık değil mevsim değişimi belirtisi olduğunu unutmayın.

YAĞMUR NEDİR?

Yağmur, bulutlardan yeryüzüne su formunda dökülür. Hava kütlelerinin içinde yer alan su buharı yani nemin su taneciklerine dönüşmesiyle oluşur. Hava kütlelerinin içinde yer alan nem, yüzde 100'ü geçtiği anda su buharı yağmur olarak bize gelir. Sonbahar, yağmurlu havaların sık sık yaşandığı bir mevsimdir.

ŞEMSİYE NEDİR? NE İŞE YARAR?

Şemsiye, esnek tellere bir sapın üzerinde gerilmiş, kullanan kişinin kontrolüyle açılıp kapanabilen, genellikle yağmur, bazen ise güneşten korunmak için kullanılan bir eşyadır. Su geçirmez kumaştan yapılan şemsiye taşınabilir. Büyük ve uzun şemsiyeler olduğu gibi küçük, katlanabilen ve çantaya sığan şemsiyeler de vardır.  İlk şemsiye kullanımına Mezopotamya'da rastlanmıştır. Antik Mısır'da da koruyucu bir niteliği olduğuna inanılan şemsiyeler, Roma kültürüne de Mısır'dan geçmiştir.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Denizli Büyükşehir Belediyesi'nden E-KPSS hazırlık kursu

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.