TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Denizli Güney Belediye Başkan adayı Halil Ayhan kimdir?

Türkiye yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Denizli Güney adayı Halil Ayhan oldu. Halil Ayhan kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2024 12:24
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 12:24
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti Denizli Güney Belediye Başkan adayı Halil Ayhan kimdir?

Türkiye yerel seçimlerine 2 aydan kısa bir süre kaldı. 31 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimler için siyasi partiler il ve ilçe adaylarının isimlerinin birçoğunu kamuoyuna duyurdu. Vatandaşların büyük bir ilgiyle takip ettiği seçim sürecinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Denizli Güney Belediye Başkan adayı Halil Ayhan oldu. Halil Ayhan kimdir? Halil Ayhan hakkında merak edilenleri, daha yakından inceleyelim.

Halil Ayhan kimdir?

1961 yılında Güney İlçesi'nde doğan Halil Ayhan, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini yine Güney'de tamamladı. 1985 yılında Güney Mal Müdürlüğü'nde memur olarak çalışmaya başladı. 1994 yılında yapılan Mahalli İdareler Seçimleri'nde Güney Belediye Başkanı olarak seçildi ve bir dönem belediye başkanlığı görevini yürüttü. Belediye başkanlığı dönemi sonrasında ticaret hayatına adım attı. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ilçe başkanlığı görevinde bulunduktan sonra 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimleri'nde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Güney İlçesi Belediye Başkanı olarak seçildi.

Halil Ayhan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde AK Parti Denizli Güney Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

Halil Ayhan evli mi?

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.