TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Denizli Çivril Belediye Başkan adayı Gürcan Güven kimdir?

Türkiye yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Denizli Çivril adayı Gürcan Güven oldu. Gürcan Güven kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2024 10:43
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 10:43
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti Denizli Çivril Belediye Başkan adayı Gürcan Güven kimdir?

Türkiye yerel seçimlerine 2 aydan kısa bir süre kaldı. 31 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimler için siyasi partiler il ve ilçe adaylarının isimlerinin birçoğunu kamuoyuna duyurdu. Vatandaşların büyük bir ilgiyle takip ettiği seçim sürecinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Denizli Çivril Belediye Başkan adayı Gürcan Güven oldu. Gürcan Güven kimdir? Gürcan Güven hakkında merak edilenleri, birlikte inceleyelim.

Gürcan Güven kimdir?

Gürcan Güven, 1965 yılında Aydın'ın Nazilli isimli ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Aydın'da tamamladıktan sonra, tıp eğitimi almak üzere İzmir’e gitti. 1989 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Sağlık sektöründeki bilgisini ve deneyimini artırmak için Beykent Üniversitesi'nde Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Mezuniyetinin ardından Ödemiş Devlet Hastanesi'nde 1 yıl mecburi hizmet görevini tamamlayan Gürcan Güven, ardından memleketi Çivril'e döndü. Çivril Devlet Hastanesi'nde toplam 23 yıl boyunca çeşitli görevlerde bulundu. Doktorluk mesleğinin yanı sıra 3 yıl boyunca başhekim yardımcılığı ve son bir yıl başhekimlik görevlerini üstlenen Güven, idarecilik döneminde Çivril halkının desteğiyle hastaneyi modernize etti ve sağlık hizmetlerini iyileştirmek adına önemli adımlar attı. Gürcan Güven, Çivril Belediye Başkanı olarak da görev yaptı.

Gürcan Güven evli mi?

Gürcan Güven, evli ve üç çocuk babasıdır.

Gürcan Güven kaç dil biliyor?

Gürcan Güven, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.