TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Denizli Çameli Belediye Başkan adayı Cengiz Arslan kimdir?

Türkiye yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Denizli Çameli adayı Cengiz Arslan oldu. Cengiz Arslan kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2024 10:58
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 11:25
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti Denizli Çameli Belediye Başkan adayı Cengiz Arslan kimdir?

Türkiye yerel seçimlerine 2 aydan kısa bir süre kaldı. 31 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimler için siyasi partiler il ve ilçe adaylarının isimlerinin birçoğunu kamuoyuna duyurdu. Vatandaşların büyük bir ilgiyle takip ettiği seçim sürecinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Denizli Çameli Belediye Başkan adayı Cengiz Arslan oldu. Cengiz Arslan kimdir? Cengiz Arslan hakkında merak edilenleri, daha yakından inceleyelim.

Cengiz Arslan kimdir?

Cengiz Arslan, 1972 yılında Çameli ilçesi Kızılkaya köyünde doğdu.

İlkokulu Kızılkaya İlköğretim Okulu'nda, ortaokulu Çameli Ortaokulu'nda tamamladı.

1990 yılında Denizli Endüstri Meslek Lisesi'nden elektrik bölümünden mezun oldu ve hemen iş hayatına adım attı.

Cengiz Arslan çalışma hayatına ne zaman başladı?

İlk olarak Küçüker Tekstil'de serbest piyasada çalıştı, ardından 1991 yılında T.E.K.'de teknisyen olarak göreve başladı. 1992 yılında ilçe işletme sorumlusu olarak yöneticilik kariyerine başladı.

1994 yılında T.E.K'nun bölünmesiyle TEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş.'de aynı ünvanla çalışmaya devam etti.

1995 yılında 18 aylık askerlik görevini tamamladıktan sonra 6 ay Baklan ilçesinde görev yaptı, daha sonra tekrar Çameli'nde görevine devam etti.

2005 yılında Menderes EDAŞ'a, 2008 yılında Aydın, Denizli ve Muğla illerinin özel sektöre devriyle Aydem EDAŞ şirketine ilçe işletme yönetmeni olarak atandı.

Cengiz Arslan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde AK Parti Denizli Çameli Belediye Başkan Adayı olarak gösterilerek başkan seçildi. 31 Mart 2024 yerel seçimlere yeniden aday gösterildi

Cengiz Arslan evli mi?

Evli ve 2 çocuk babası olan Cengiz Arslan'ın eşi İlgin Arslan'dır. Oğulları Aykut ve Atalay Arslan'dır. Büyük oğlu Pamukkale Üniversitesi'nde, küçük oğlu ise Honaz Himmet-Nimet Anadolu Lisesi'nde eğitim görmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.