TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Denizli Bekilli Belediye Başkan adayı Mustafa Çoban kimdir?

Türkiye yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Denizli Bekilli adayı belirlendi. Açıklanan isim Mustafa Çoban oldu. Mustafa Çoban kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2024 11:53
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 11:53
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti Denizli Bekilli Belediye Başkan adayı Mustafa Çoban kimdir?

Türkiye yerel seçimlerine oldukça kısa bir süre kaldı. 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan yerel seçimler için siyasi partiler, aday isimlerinin birçoğunu kamuoyuna duyurdu. Vatandaşların büyük bir ilgiyle takip ettiği seçim sürecinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Denizli Bekilli Belediye Başkan adayı Mustafa Çoban oldu. Mustafa Çoban kimdir? Mustafa Çoban hakkında merak edilenleri, haberimizin devamında sizin için derledik.

Mustafa Çoban kimdir?

Mustafa Çoban, 1967 yılında Denizli'nin Bekilli isimli ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini memleketi Bekilli'de tamamladıktan sonra 1990 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Mustafa Çoban, mezuniyetinin ardından sırasıyla Kütahya-Gediz ve Zonguldak-Ereğli ilçelerinde 8 yıl boyunca öğretmenlik yaptı. 2000 yılında memleketi Bekilli'ye dönerek Bekilli 30 Ağustos Ortaokulu'nda göreve başladı. İlçede 3 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra, 15 yıl boyunca müdür yardımcılığı ve okul müdürlüğü gibi önemli görevlerde bulundu. Mustafa Çoban, 2016 yılında ilçede Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevine başladı. Ancak, 1 Aralık 2018 tarihinde Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevinden ayrılarak belediye başkan adaylığı için adım attı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Bekilli Belediye Başkanı olarak seçildi.

Mustafa Çoban evli mi?

Mustafa Çoban, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.