Cumhuriyet’in 100 yılı kutlamaları kapsamında Dalyan Kanalı’na bağlı tekneler Türk Bayrakları ile süslendi. Daha sonra protokol üyeleri ve vatandaşların da katılımı ile Cumhuriyet’in 100. Yılı etkinlikleri çerçevesinde Cumhuriyet turu düzenlendi.

Tura katılan Ortaca Kaymakamı Kenan Aktaş, oldukça renkli geçen programa katılanlara teşekkür ederek “Cumhuriyet Bayramı bizi biz yapan, 85 milyonu bir arada tutan en önemli bayramlarımızdan biridir. 85 milyon olarak tek yürek olup havada, karada, denizde velhasıl her yerde bu coşkuyu yaşıyoruz. Kaymakamlığımızın himayesinde Dalko Kooperatifimizin de organize etmesiyle bugün bu etkinlik ortaya çıktı. Dalyan Kanalı’nda bağlı bulunan hemen tüm teknelerin iştirakiyle çok güzel ve anlamlı Cumhuriyet turunu gerçekleştirdik. Tarih kokan bu kanal tarihe bir kez daha şahitlik etti. Cumhuriyetimizin 100. yılına layık coşkumuz bizi yeni yüzyıla hazırlayacak temel motivasyon kaynağıdır” diye konuştu.

Konya’da gündüz vakti çocuk kaçırma girişimi! Kendisini servis şoförü olarak tanıttı Konya’da gündüz vakti çocuk kaçırma girişimi! Kendisini servis şoförü olarak tanıttı

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR- Çanakkale’de kaç hastane var? Çanakkale’deki hastanelerin tam listesi

Kaynak: İHA