Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen Genel Seçimler sonrasında Çiğli’de Millet İttifakı İlçe Başkanlarından bir açıklama geldi. CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, İYİ Parti Çiğli İlçe Başkanı Özgür Doğan, Demokrat Parti Çiğli İlçe Başkanı Mehmet Demirci, Deva Partisi Çiğli İlçe Başkanı Yakup Ateş, Gelecek Partisi Çiğli İlçe Başkanı Şemsettin Kotluk ve Saadet Partisi Çiğli İlçe Başkanı Hüseyin Ayın’dan ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Beştepe'de toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Beştepe'de toplanacak

“SANDIKTAN ÇIKAN BÜYÜK MESAJ DEĞİŞİMDİR”

Millet İttifakı Çiğli İlçe Başkanları olarak tek yürek buradayız. Evet, ilk tur bitti. İlk turda sandıktan çıkan en büyük mesaj değişimdir. Ülkemiz, Cumhuriyet tarihinin en derin yönetim ve ekonomik krizlerinden birini yaşamaktadır. Toplumsal, siyasal ve ekonomik sorunlar her geçen gün artmaktadır. Bu krizin en temel sebebi “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” ile keyfi ve kural tanımaz yönetim anlayışıdır. Mevcut sistem Devlet için bir beka sorununa dönüşmüştür.
Tarihi bir seçime gidiyoruz. Bu seçimde yalnızca ülkemizin 13. Cumhurbaşkanını seçmeyecek, aynı zamanda çocuklarımızın geleceğine ve ülkemizin gidişatına yönelik de çok büyük bir karar vermiş olacağız. Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Erdoğan'ın 21 yıldır uygulamalarına istinaden her geçen gün kronikleşen ülke meselelerine dair çözüm adına yeni hiçbir planı ve programı olmadığı ortadadır. Maalesef halkımız bu seçimde değişiklik yapmaz ise mevcut tüm bu sorunlar daha da derinleşerek devam edecektir. Milletimizi en geniş yelpazede temsil eden altı siyasi parti olarak bizler, birlik içinde bu krizi aşmak, derin sorunlarımızı demokratik hukuk devleti ilkeleri doğrultusunda, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçerek, çoğulculuk ve katılımcılık temelinde çözmek hedefiyle bir araya geldik.
Temel hedefimiz, Türkiye’yi herkesin insan onuruna yaraşır bir yaşam sürdüğü ve sosyal refah standartlarına ulaştığı, kadınların, çocukların, gençlerin ve tüm vatandaşların geleceğe umutla baktığı, toplumsal barış ve huzurun tesis edildiği mutlu bir ülke haline getirmektir. Bu çerçevede Millet İttifakı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu; ülkemizin problemlerini derinleştiren bugünkü yanlış yönetim sistemini değiştirmek adına, ülkemizin düzlüğe çıkması için Millet İttifakı partilerinin alanında uzman liyakatli kadroları ile 2 yıl gibi bir zaman zarfında çok detaylı çalışmalar yapılarak 2.300 konu başlığında bu sorunların hangi projelerle nasıl çözüleceğine ilişkin hazırlanan Ortak Politikalar Mutabakat İlkelerini içeren hükümet programını uygulamaya koyacaktır.

“HER SEÇİM ÖNEMLİDİR ANCAK BU SEÇİM DAHA DA ÖNEMLİDİR”

Bu inanç ve kararlılıkla, görüşü ne olursa olsun tüm Çiğli’li seçmenlere 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimi İkinci Turu’nda Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na destek olma çağrısında bulunuyoruz. Her seçim önemlidir, ancak bu seçim çok daha önemlidir. Ve inanın 1 oy çok ama çok kıymetlidir. Oyunuzu küçümsemeyin, umutsuzluk yok, küsmek yok, kaldırın başınızı, o güzel o ihtişamlı günlere az kaldı. İkinci turda da geleceğimize sahip çıkacağız. Türkiye’nin kaderini sizin oyunuzun değiştireceğini unutmayın. Bu gök kubbe altında kimse kimseyi ötekileştirmeden aynı mahallede yine hep beraber yaşayacağız. HABER MERKEZİ