KEMAL ÖZKURT 

Diyanetin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı konulu cuma hutbesinde Mustafa Kemal Atatürk'ün adının anılmaması medyada büyük yankı uyandırdı. Sosyal medya hesablarından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a tepki gösteren vatandaşlara İzmir Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu da katıldı.

"BUNA NE MİİLLET, NE DE ŞEHİRLERİMİZ RAZI GELMEZ"
Aslanoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Milyonluk makam araçlarıyla gezip, hutbeler okutan diyanet işleri başkanı Ali Erbaş, 19 Mayıs hutbenizde ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e neden yer vermediniz? Buna ne millet, ne de şehitlerimiz razı gelmez" ifadelerini kullandı. 

“Hayvanlar arasında hastalık yayılma ihtimali artabilir” “Hayvanlar arasında hastalık yayılma ihtimali artabilir”

Diyanet işleri tarafından belirlenen hutbenin ana temasını gençlik oluştururken, “Saygıdeğer genç kardeşim. Sen, İslamın kıymetli bir neferisin. Kuran ve sünnetin rehberliğinde istikametin bellidir senin. Bizler de Hazreti İbrâhim gibi gençlerimizin alnı secdeli, dili dualı, güzel ahlaklı olmaları için Cenabı Hakk’a niyazda bulunalım” ifadelerine yer verildi. 

Öte yandan, Atatürk'ün adının anılmadığı hutbede "milli ve manevi değerleri gençliğe aktarmada önderlik yapmış ecdat" ifadeleri kullanıldı.