AYLİN TOPALOĞLU

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Aday Adayı ve Önceki Dönem Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı Fulya Alçay, Sultan Gümüş Kaya İle Birinci Sayfa programına konuk oldu. Çalışmalarından ve hedeflerinden bahseden Alçay, önceliğinin gençler, kadınlar ve çocuklar olduğunu belirtti. “Gençlik enerjimi öncelikli olarak kadınlar ve gençler için kullanacağım” diyen Alçay, mecliste gençler ve kadınların sorunlarını çözüme ulaştırana kadar gece gündüz çalışacağını söyledi.

KADINLARIMIZIN SESİ, GENÇLERE UMUT…

Alçay, sözlerine şöyle devam etti: “Kadınlarımızın sorunları yıllardır dile getirilse de çözümünde önemli bir ilerleme sağlanamıyor. Kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet, kadın-erkek eşitsizliği, çocuk yaşta evlilikler, işyerlerinde farklı ücret politikaları, eğitim, ulaşım, iş sahibi olma konusundaki eşitsizlik, doğum sağlığı ve hakları, cinsel ayrımcılık gibi sorunlar devam ediyor. Bu arada giderek artan ağır ekonomik koşullar en çok kadınları etkilemekte, hayal kuramayan gençlerimiz geleceğe umutla bakamamaktadır. Kadınlarımızın ve gençlerimizin sorunlarını bilerek siyaset yolculuğuna çıktım. Kadınlarımızın sosyal ve iş hayatında yaşadığı ve gençlerin eğitim konusundaki sorunlarının çözümü noktasında mecliste dur durak bilmeden çalışacağım. Kadınlarımızın sesi, gençlere umut olmak için bu göreve talibim.”

MUTFAKTA YANGIN VAR

Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli personel alacak Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli personel alacak

Hayat pahalılığına da değinen Alçay, “Bu hayat pahalılığında asgari ücretli, emekli kısacası dar gelirli çok zor günler geçiriyor. Peynirin kilosu 150-200lira, etin kilosu 200-500 arasında. Mutfakta yangın var. İnsanlar o kadar zor durumda ki, bir çocuk karne hediyesi olarak ailesinden et almasını istiyor. Bu yaşıma geldim, böyle bir karne hediyesini ilk kez duydum. Eylül aylarında dolar kuru 18,25 lira, bugün ise 18,75 lira; dolar kurunda artış olmamasına rağmen her şey iki katı fiyatında! Yandaş marketlere çekilen peşkeşlerin faturasını halk ödüyor! Evdeki hesapların hiçbiri artık çarşıya uymuyor. Vatandaşını görmezden gelen iktidarın gitmesine az kaldı. Geliyor gelmekte olan. CHP iktidarında tüm bu kesimler rahat nefes alacak. Her şey çok güzel olacak” dedi.